Η ΑΕΚ με..Ντα(γ)κολ και Ανάκογλου 6-1 τον ΑΟΑΝ!

clock 16:46 | 01/03/2014

H AEK επέστρεψε στις νίκες και μάλιστα στις… μεγάλες νίκες αφού πέρασε και από τον Άγιο Νικόλαο σκοράροντας 6 φορές! Ο Ντακόλ σημείωσε μέσα σε 21 λεπτά 4 τέρματα στο 67’,68’ , 73’ και 88’ ενώ το σκορ είχε ανοίξει στο 18’ ο Ανάκογλου και ο ίδιος παίκτης πέτυχε ένα ακόμη τέρμα στο 70’ με εξαιρετικό ανάποδο «ψαλιδάκι». Η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο έδειχνε να μην είχε βρει τα πατήματα της μέσα στο γήπεδο και δυσκολεύτηκε από την αντίσταση της ομάδας του Αγίου Νικολάου, ενώ έχασε και πέναλτι στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. Ο ΑΟΑΝ ήταν πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο και ισοφάρισε στο 32’ με τον Καρνιάτη σε 1-1, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, ενώ στο 34' η ομάδα του Αγίου Νικολάου έμεινε με 10 παίκτες.. Η «ένωση» όμως στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε εντελώς διαφορετική και παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο σημείωσε άλλα 5 τέρματα κάνοντας το τελικό 6-1, χωρίς να αφήσει κανένα λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου περιθώρια στους «κρητικούς» να αντιδράσουν.

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Γιώργος Καβουσανός): Μπρόκος, Κωστάκης, Κανάς, Ιασωνίδης, Δέλλιος, Χριστάκης (74' Μιγιάκοβιτς), Πηγιάκης, Μυρίλλας, Δήμας (46’ Γκέκας), Κοκολάκης, Καρνιάτης

AEK (Τραϊανός Δέλλας): Βούρας, Πεταυράκης (78’ Τσουμάγκας), Σταθάκης, Ρόβας, Τσουκαλάς (40’ Ντακόλ), Γεωργέας, Κορδέρο, Πλατέλλας, Ανάκογλου, Πόποβιτς (66’ Γροντής), Μπρέσεβιτς

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γκοβέσης (Αρκαδίας)
ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Στάδιο Αγίου Νικολάου