Τα αποτελέσματα τών ομάδων υποδομής του ΟΦΗ

clock 18:14 | 10/11/2018

Χωρίς νικητή, με σκορ 2-2, έληξε η εκτός έδρας αναμέτρηση της Κ19 του ΟΦΗ με τον Λεβαδειακό. Ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 36', όταν ο Σουρνάκης πήρε την μπάλα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ξεπαπαδάκη και την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1. Στο 61' ο Ξεπαπαδάκης έκλεψε την μπάλα, έδωσε στον Αζίζι και αυτός με πλασέ έκανε το 0-2.
Παρά το γεγονός ότι ο ΟΦΗ είχε το προβάδισμα, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, με τους παίκτες του Λεβαδειακού να μειώνουν σε 1-2 στο 64', ενώ στο 70' διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.
Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Παπαντωνάκης, Περδίκης, Σουρνάκης, Σταυρακάκης, Ξεπαπαδάκης(88' Μαρινάκης), Αζίζι (75' Καλαϊτζάκης), Παπιομήτογλου (60' Ψαρράς), Νοικοκυράκης.

Ισοπαλία για την Κ17 του ΟΦΗ

Η Κ17 του ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με την Κ17 της ΑΕΚ, στο Αθλητικό Κέντρο Δαφνών. Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Θεοδώρου να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ στο 75’ ο Δεληγιαννίδης πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον ΟΦΗ.

Κ17 ΟΦΗ (Α. Αποστολάκης): Μακατουνάκης, Σαβουϊδάκης, Γαιτάνης, Δεληγιαννίδης, Σμπώκος, Σπυριδάκης, Στειακάκης, Φασαράκης (45’ Ροδίτης), Μαμουλάκης, Μπέκου (65’ Πακιουφάκης), Νικηφόρος (75’ Τσαμπουράκης)

Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ

Η Κ15 του ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 4-1 από τον Ατρόμητο στην Αθήνα. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 4-0 υπέρ των γηπεδούχων, ενώ το μοναδικό γκολ του ΟΦΗ πέτυχε ο Αμανάκης στο 50', μειώνοντας σε 4-1.

Κ15 ΟΦΗ (Ζ. Νοικοκυράκης): Χωραΐτης, Χασουράκης (75' Χατζηκωνσταντίνου), Κονιός, Γκρίτζαλης, Σπυριδάκης (67' Βαρβεράκης), Χαλκιαδάκης (75' Ξυστράκης), Αμανάκης, Αποστολάκης (50' Γεωργαλής), Σωμαράκης, Μαμουλάκης (67' Αυγουστάκης), Βιτώρος