Super league 2: Πολύτιμη νίκη στις καθυστερήσεις για τον Μακεδονικό

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 clock 20:21 | 07/04/2023

Με γκολ του Τσουκάνη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μακεδονικός επικράτησε 1-0 στη Θεσσαλονίκη του -μέχρι σήμερα ισόβαθμού του- Αλμωπού Αριδαίας, στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 19ης αγωνιστικής στον Α΄ όμιλο της Super League 2. Το νικητήριο γκολ μάλιστα ήταν... περιπετειώδες, καθώς ο σκόρερ εκτέλεσε αρχικά πέναλτι, ο τερματοφύλακας Ντόκιτς απέκρουσε, αλλά ο παίκτης του Μακεδονικού πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, φέρνοντας την ομάδα του πιο κοντά στο στόχο της παραμονής.

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΠΑΟΚ Β΄       10/4

ΑΕΛ - Απόλλων Λάρισας               3-0 α.α.

15. Απόλλων Λάρισας    4 -16αγ.

* Αφαιρούνται τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.
* Αφαιρούνται επιπλέον τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.
* Μετά την αποχώρηση της ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας από το πρωτάθλημα Betsson Super League 2 2022-2023 στις 15/03/2023 και σύμφωνα με τον ΚΑΠ, από την 15η αγωνιστική και έως τη λήξη της διοργάνωσης όλοι οι αγώνες της εν λόγω ΠΑΕ κατοχυρώνονται υπέρ της αντιπάλου ομάδας αυτής με σκορ 3-0.

@Διεκόπη οριστικά η αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με την ΑΕΛ, για τη 18η αγωνιστική του Α΄ ομίλου της Super League 2, λόγω επεισοδίων. Η ένταση ξεκίνησε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου και κορυφώθηκε λίγο μετά την επανέναρξη του αγώνα, όταν οι οπαδοί των δύο ομάδων ήρθαν στα χέρια και η παρέμβαση της Αστυνομίας δεν στάθηκε ικανή να εξομαλύνει την κατάσταση. Ο διαιτητής Τσιάρας αποχώρησε για τα αποδυτήρια, όπως και οι ποδοσφαιριστές, και ζήτησε την εκκένωση του γηπέδου, προκειμένου να δώσει συνέχεια στο θεσσαλικό ντέρμπι.

Μετά από διακοπή περίπου μίας ώρας, οι παίκτες βγήκαν ξανά στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση, όμως ο διαιτητής, βλέποντας ότι το στάδιο δεν είχε αδειάσει, αποφάσισε την οριστική διακοπή του αγώνα, για την τύχη του οποίου θα αποφανθούν τα αρμόδια όργανα.

Για την ιστορία, στο σημείο της διακοπής (49ο λεπτό), η ΑΕΛ προηγείτο με 2-1.

Μίλαν: Τέλος το καλοκαίρι ο Ιμπραΐμοβιτς

ΕΠΟ: Στην Κύπρο ο τελικός του Κυπέλλου στις 20 Μαΐου