Super League 2: Μοιρασιά στη Νέα Σμύρνη-Ο Θεσπρωτός συνέτριψε (6-0) τον Απόλλωνα Λάρισας

apollon-kali
 clock 18:30 | 23/01/2023

Χωρίς νικητή (1-1) ολοκληρώθηκε το ντέρμπι ανάμεσα στον Απόλλων Σμύρνης και την Athens Kallithea στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής της Super League 2.
 Ο Λουκίνας με σουτ άνοιξε (20') τις αποστάσεις στο σκορ για τους επισκέπτες, αλλά ο Μωραίτης ισοφάρισε (80') με κεφαλιά.
Δύο φορές η μπάλα ...βρήκε το δοκάρι της εστίας του τερματοφύλακα της  Athens Kallithea, Στρέζου, πρώτα το 18' σε προσπάθεια του Κουάδρα και στο 49΄σε σουτ του Καρίμ.

15. ΠΑΟ Ρουφ               11     0

*Εκκρεμεί η τύχη των αγώνων Athens Kallithea FC - Ολυμπιακός Β’ (7η αγωνιστική - αποχώρησαν στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι), ΠΑΟ Ρουφ - Επισκοπή (16η - μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής), Κηφισιά - Ηρόδοτος (16η - με το σκορ στο 2-0, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με έξι παίκτες), Ολυμπιακός Β’ - Κηφισιά (17η - αποχώρησαν στο 23’ οι γηπεδούχοι), Επισκοπή - Athens Kallithea FC (17η - μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής) και Ηρόδοτος - ΑΕΚ Β’ (17η - παρατάχθηκαν με έξι παίκτες οι γηπεδούχοι).

Την πρώτη του νίκη συνρίβοντας με σκορ 6-0 τον Απόλλων Λάρισας, πανηγύρισε ο ουραγός της βαθμολογίας Θεσπρωτός, στη 12η αγωνιστική του Α' ομίλου της Super League 2.
 Η ομάδα της Ηγουμενίστας, που είχε σημειώσει 7 γκολ στα προηγούμενα 11 παιχνίδια, πέτυχε σήμερα τα τέσερα από τα έξι γκολ της, από το 77'.
Από δύο γκολ γαι την ομάδα του Ρότσα σημείωσαν οι, Δρίστας  (7′, 47′) και Ρούσης (77′, 87′), ο Τσιμόπουλος ευστόχησε (85') σε εκτέλεση πέναλτι και ο Κωνσταντίνου διαμόρφγωσε στις καθυστερήσεις (90+3) το τελικό σκορ.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής στον Α΄ όμιλο του Super League 2:

Μακεδονικός - Αναγέννηση Καρδίτσας    0-0

ΠΟΤ Ηρακλής - ΠΑΟΚ Β’                 1-0

Παναθηναϊκός Β’ - Διαγόρας ΓΣ         4-2

Πανσερραϊκός - Ηρακλής Λάρισας        4-0

Αλμωπός Αριδαίας - Νίκη Βόλου         2-2

Βέροια ΝΠΣ - Απόλλων Πόντου           2-0

Θεσπρωτός ΑΣ - Απόλλων Λάρισας        6-0

Ρεπό: ΑΕ Λάρισας