Αθλητικά

Στην ΑΕΛ ο Χοσέ Μανουέλ Κασάδο

Χοσέ Μανουέλ Κασάδο

Τις 11 μεταγραφές συμπλήρωσε η ΑΕΛ. Η ομάδα της Λάρισας ανακοίνωσε την απόκτηση του 31χρονου πολύπειρου Ισπανού αμυντικού Χοσέ Μανουέλ Κασάδο. 

Συγκεκριμένα η ανακοίνωση της ομάδας αναφέρει:

"Η ΠΑΕ ΑΕΛ ανακοινώνει ότι σήμερα υπέγραψε 2ετές συμβόλαιο συνεργασίας ο Ισπανός ποδοσφαιριστής Jose Manuel Casado.

Ο Casado έχει μια ιδιαίτερα αξιόλογη ποδοσφαιρική διαδρομή σε πολύ σημαντικές ομάδες της πρώτης κατηγορίας του Ισπανικού ποδοσφαίρου, με πολύ γεμάτες χρονιές διαχρονικά και προορίζεται μαζί με το νεαρό Hubchev να καλύψει το αριστερό άκρο της αμυντικής γραμμής της ομάδος μας, που παρέμενε κενό μετά τη λύση της συνεργασίας μας με τον Wallace".

Ο Κασάδο ξεκίνησε την καριέρα του από τα τμήματα υποδομής της Μπαρτσελόνα, πριν ενταχθεί στ' αντίστοιχα της Σεβίλλης. Το 2008 προωθήθηκε στην πρώτη ομάδα, μεσολαβούντων των δανεισμών σε Ουέλβα και Χερέθ.

Το 2010 μετακόμισε στη Μαδρίτη για τη Ράγιο Βαγιεκάνο, ενώ το 2013 ακολούθησε η Μάλαγα, το 2015 η Αλμερία και το 2016 δοκίμασε την εμπειρία της Αγγλίας με την Μπόλτον στην Championship. Πέρυσι επέστρεψε στην Ισπανία για τη Νουμάνθια, ενώ ακολούθησε η δεύτερη θητεία του στην Ουέλβα.

Αθλητικά

Euro 2020: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων(vid)

uefa-euro-2020.jpg

Στους «16» του Euro προκρίθηκαν το Βέλγιο και η Ολλανδία, μετά τις νίκες του απέναντι σε Δανία και Αυστρία αντίστοιχα.

Την Παρασκευή (18/6) στις 16:00 η Σουηδία θα παίξει με την Σλοβακία, ενώ στις 19:00 υπάρχει το παιχνίδι της Κροατίας με την Τσεχία και στις 22:00 το ματς της Αγγλίας με την Σκωτία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

1ος όμιλος:

Τουρκία-Ιταλία      0-3
Ουαλία-Ελβετία    1-1

2η αγωνιστική:

Τουρκία-Ουαλία   0-2
Ιταλία-Ελβετία      3-0

Η βαθμολογία:

Ιταλία  6
Ουαλία 4
Ελβετία 1
Τουρκία 0

2ος όμιλος

Δανία-Φινλανδία 0-1
Βέλγιο-Ρωσία 3-0

2η αγωνιστική:

Φινλανδία-Ρωσία 0-1
Δανία-Βέλγιο 1-2

Η βαθμολογία:

Βέλγιο       6
Ρωσία        3
Φινλανδία 3
Δανία 0

3ος όμιλος

Αυστρία-Βόρεια Μακεδονία 3-1
Ολλανδία-Ουκρανία             3-2

2η αγωνιστική

Ουκρανία-Β. Μακεδονία 2-1
Ολλανδία-Αυστρία           2-0

Η βαθμολογία:

Ολλανδία  6
Αυστρία      3
Ουκρανία    3
Βόρεια Μακεδονία 0

4ος όμιλος

Αγγλία-Κροατία 1-0
Σκωτία-Τσεχία 0-2

2η αγωνιστική

Κροατία-Τσεχία (18/6, 19:00)
Αγγλία-Σκωτία (18/6, 22:00)

Η βαθμολογία:

Τσεχία  3
Αγγλία  3
Σκωτία 0
Κροατία 0

5ος όμιλος

Πολωνία-Σλοβακία 1-2
Ισπανία-Σουηδία 0-0

2η αγωνιστική

Σουηδία-Σλοβακία (18/6, 16:00)
Ισπανία-Πολωνία (19/6, 22:00)

Η βαθμολογία

Σλοβακία 3
Ισπανία     1
Σουηδία   1
Πολωνία 0

6ος όμιλος

Ουγγαρία-Πορτογαλία 0-3
Γαλλία-Γερμανία          1-0

Η βαθμολογία:

Πορτογαλία 3
Γαλλία 3
Γερμανία 0
Ουγγαρία 0

Το πρόγραμμα της Παρασκευής (18/6)

Σουηδία-Σλοβακία (16:00)
Κροατία-Τσεχία (19:00)
Αγγλία-Σκωτία (22:00)

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: Ομολόγησε ο σύζυγος της Καρολάιν πως είναι ο δολοφόνος της!

Αυγενάκης: Κοντά στην επιστροφή των εμβολιασμένων φιλάθλων στα γήπεδα. Το 30% ζητά η SL