Αθλητικά

ΠΑΟΚ - Κράσνονταρ 1-2: Έσβησε το όνειρο...

Ο ΠΑΟΚ είχε χρυσή ευκαιρία για να περάσει στους ομίλους του Champions League, αλλά αποδείχθηκε ιδανικός αυτόχειρας. Εχασε 2-1 από την Κρασνοντάρ και συνεχίζει στο Europa League.

Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα φόρτσαρε στο β' ημίχρονο, έκανε φάσεις για να σκοράρει το γκολ που θα του έδινε το προβάδισμα, αλλά σε μια άτυχη στιγμή ο Μιχαηλίδης στο 73' έβαλε ένα απίστευτο αυτογκόλ. Ομως τέσσερα λεπτά μετά ο Ελ Καντουρί με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια και έδωσε ελπίδες στην ομάδα του. Ωστόσο, η... μοίρα τιμώρησε τον ΠΑΟΚ στην επόμενη φάση! Στο 78' η Κράσνονταρ είχε δοκάρι και στην επαναφορά ο Καμπελά σε άδεια εστία έκανε το 1-2 που έκοψε τα... πόδια της ελληνικής ομάδας.

ΠΑΟΚ (Φερέρα): Ζ. Ζίφκοβιτς, Ίνγκασον, Βαρέλα (76' Σβιντέρσκι), Μιχαηλίδης, Κρέσπο (59’ Ουαγκέ), Γιαννούλης, Ελ Καντουρί, Σβαμπ, Α. Ζίφκοβιτς, Πέλκας (59’ Τσόλακ), Τζόλης.

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ (Μουσάγιεφ): Σαφόνοφ, Πετρόφ, Ραμίρεζ, Μαρτίνοβιτς, Κάιο, Γκαζίνσκι (83' Καμπόλοφ), Ούτκιν (59’Σμολνίκοφ), Βιλένα, Κλάεσον, Καμπελά (86' Σουλεϊμάνοφ), Μπεργκ.