ΠΑΟΚ - ΑΕΛ 1-0: Nίκη κορυφής

clock 20:17 | 24/11/2019

Τη νίκη που τον έφερε στην κορυφή της Super League 1 μαζί με τον Ολυμπιακό πήρε ο ΠΑΟΚ απέναντι στην ΑΕΛ με σκορ 1-0. Ο Σφιντέρσκι το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, φωνάζει για πέναλτι η ΑΕΛ.

Ο δικέφαλος του βορρά πήρε τους τρεις βαθμούς σε έναν αγώνα που άπαντες στην Τούμπα θα θέλουν να ξεχάσουν γρήγορα, αφού η ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο έδειξε σημάδια κόπωσης και δεν ήταν σε καμία περίπτωση κυρίαρχος στο γήπεδο.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ΑΕΛ να φωνάζει για πέναλτι στο 5ο λεπτό κάτι που ο διαιτητής Τάσης αρνήθηκε. Οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του ματς, σκόραραν με τον Σφιντέρσκι στο 16' και έπειτα πίεσαν για το 2-0 στο πρώτο 45λεπτο, όμως στην επανάληψη ήταν αρκετά υποτονικοί .