Η Λίβερπουλ “σώθηκε” απ’το δοκάρι στο Άνφιλντ

clock 20:08 | 11/07/2020

Την τρίτη της φετινή ισοπαλία στην Premier League έφερε η Λίβερπουλ, που δεν μπόρεσε να… ξεπεράσει μέσα στο “Άνφιλντ” το “εμπόδιο” της Μπέρνλι (1-1).

Σε ένα παιχνίδι.. αγγαρεία, η Λίβερπουλ είχε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, ανοίγοντας μάλιστα το σκορ στο 34′ με την υπέροχη κεφαλιά του Ρόμπερτσον.

Η Μπέρνλι εμφανίστηκε βελτιωμένη στην επανάληψη, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 69′ με το σουτ του Ροντρίγκες μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στο 88′ έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει το “τρίποντο”, με τον Γκούντμουνσον να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι της ομάδας του Κλοπ.

Η Λίβερπουλ έχει πλέον 93 βαθμούς και έχει τρεις αγωνιστικές μπροστά της μέχρι την ολοκλήρωση της φετινής Premier League προκειμένου να “σπάσει το φράγμα” των 100 βαθμών. Την ίδια στιγμή, η Μπέρνλι έφτασε τους 50 βαθμούς και βρίσκεται στο -1 (αλλά με παιχνίδι περισσότερο) από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, που έχει το τελευταίο ευρωπαϊκό “εισιτήριο”.