Αθλητικά

Χάντμπολ : Στο Ηράκλειο οι εθνικές ομάδες ανδρών και γυναικών

δύο αοράκια

Στο Ηράκλειο και το κλειστό «Δύο Αοράκια» θα διεξαχθούν οι προσεχείς επίσημες αναμετρήσεις της εθνικής ομάδας χάντμπολ των ανδρών και αυτής των γυναικών με την Τουρκία και την Ολλανδία, αντίστοιχα, όπως γνωστοποίησε σήμερα η ΟΧΕ. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα των ανδρών θα υποδεχθεί την Τουρκία στις 7 Νοεμβρίου, στο πλαίσιο των προκριματικών του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος του 2023, ενώ η εθνική γυναικών θα φιλοξενήσει την Ολλανδία στις 10 Οκτωβρίου, στο πλαίσιο των προκριματικών του EURO 2022.

Στο μεταξύ, η ΟΧΕ έκανε γνωστό ότι οι αναμετρήσεις του 1ου ομίλου του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος του 2023, στον οποίο μετέχει και η εθνική ανδρών, θα πραγματοποιηθούν με το σύστημα έδρα-έδρα.

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων των εθνικών ομάδων χάντμολ ανδρών και γυναικών στις δύο διοργανώσεις έχει ως εξής:

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2023 ανδρών (Α΄ προκριματική φάση)

Τετάρτη 3 Νοεμβρίου 2021 21:15
Χάσελτ, Βέλγιο-Ελλάδα

Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021 17:00
Ηράκλειο Κρήτης, Ελλάδα-Τουρκία

Τετάρτη 5 Ιανουαρίου 2022
Κόσοβο-Ελλάδα

ΣΚ 8-9 Ιανουαρίου 2022
Ελλάδα-Κόσοβο

Τετάρτη 12 Ιανουαρίου 2022
Ελλάδα-Βέλγιο

ΣΚ 15-16 Ιανουαρίου 2022
Τουρκία-Ελλάδα
* Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι πρώτες δύο ομάδες.

EURO 2022 Γυναικών (Β΄ προκριματική φάση)

Τετάρτη 7 Οκτωβρίου 2021 21:15
Τρίερ, Γερμανία-Ελλάδα

Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2021 17:00
Ηράκλειο Κρήτης, Ελλάδα-Ολλανδία

Τετάρτη 2 Μαρτίου 2022
Ελλάδα-Λευκορωσία

ΣΚ 5 Μαρτίου 2022
Λευκορωσία-Ελλάδα

Τετάρτη 20 Απριλίου 2022
Ελλάδα-Γερμανία

Σάββατο 23 Απριλίου 2022
Ολλανδία-Ελλάδα
* Στην τελική φάση προκρίνονται οι πρώτες δύο ομάδες

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Super League: Ο Γκάμαρης στο ματς ΟΦΗ-Αστέρας

Super League 2: Εκτός και ο Ηρόδοτος ''κόπηκε''από την ΕΕΑ!

Αθλητικά

ΕΠΣΗ: Tι έγινε σε Α1 και Α2 το Σαββατοκύριακο

epsi.jpg

Η αγωνιστική δράση του σαββατοκύριακου σε Α1 και Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ είναι.

Α1 

Aποτελέσματα 4η αγωνιστική

Α.Ο.Τ – ΕΓΟΗ        4-0

ΟΦΑ – ΠΑΝΟΜ       0-4

Χερσόνησος – Ρωμανός 1-3

Μινωϊκή – ΠΑΟΚ      1-5

Τριτωνία – Ανθεστίων 1-4

Δειλινά – Μοίρες 1-2

ΑΕΚ – Ασίτες         3-0

Δαμάστα – Βόνη  3-0

Βαθμολογία ( σε 4 αγ )       Βαθμοί    Γκολ 

 

 1. Ρωμανός                           10     9-4

2. ΠΑΝΟΜ                            9        9-1

-. Ανθεστίων                       9       11-4

- ΑΕΚ                                    9       7-1

 

-  Δαμάστα                           9       6-4

6.  ΠΑΟΚ                               8     13-4

7. Α.Ο.Τ                                7     10-2

8.  Τριτωνία                          6    5-6

9.  Μοίρες                               5    2-3

10.  Aσίτες                            4    2-8

11.    ΟΦΑ                             3   5-8

- Μινωϊκή                            3   5-8

- Δειλινά                              3     7-11

-  ΕΓΟΗ                                3     2-14

15.  Χερσόνησος                   1     2-8

16)   Βόνη                            0    1-6.

 

  

  • ΟΦΑ και Ανθεστίων έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Η συνέχεια (20/10, 16.00)

Ανθεστίων – Μοίρες

ΠΑΝΟΜ - Τριτωνία

Ασίτες – Δειλινά

Βόνη – ΟΦΑ

Ρωμανός – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Δαμάστα (18.00)

ΕΓΟΗ – Χερσόνησος

Μινωϊκή – Α.Ο.Τ

Α2 ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος (2η)

ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ – ΛΙΝΤΟ             0-2

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ              4-0

ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΜΟΧΟΣ                      4-1

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – ΚΟΥΝΑΒΟΙ       3-0

ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ – ΔΩΡΙΕΑΣ               0-2

Α2 ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος (2η)

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ     1-0

ΟΦΑΜ - Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ                 0-4

ΡΟΥΒΑΣ - ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ               2-3

ΤΥΛΙΣΟΣ - ΑΣΗΜΙ                             3-1

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ - ΠΑΛΙΑΝΗ       0-1

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Motocross :Σε κρίσιμη κατάσταση δύο τραυματίες σε αγώνα στα Γιαννιτσά(vid)

Β Εθνική μπάσκετ: Πρεμιέρα με νίκη για ΟΦΗ

 

 

 

 

 

 

 

 

ESPA BANNER