Γ Εθνική: Ο Πόρος πήρε βαθμό στις καθυστερήσεις στο χορταστικό 3-3 με τον ΠΟΑ - Όλα τα αποτελέσματα

clock 17:46 | 05/12/2021

Συνεχίζει να προπορεύεται ο ΑΟΑΝ μετά τη νίκη στη Σούδα αυξάνοντας τη διαφορά από τους άμεσους "διώκτες" του καθώς Πανιώνιος και ΠΑΟ Ρουφ αναδείχθηκαν ισόπαλοι στην 6η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής .

Το τέρμα του Μηνά έδωσε το πολύτιμο τρίποντο στον ΑΟΑΝ τη στιγμή που στη Νέα Σμύρνη δεν προέκυπτε νικητής. Άνετες νίκες για Αλμυρό και Γιούχτα, εντυπωσιακό παιχνίδι στο Ατσαλένιο με το “χορταστικό” 3-3 να σφραγίζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών του ΠΟΑ και του Πόρου. Ο ΠΟΑ προηγήθηκε δύο φορές επί του Πόρου, με 2-0 και 3-2, αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με το τρίποντο. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ στις καθυστερήσεις με τον Καστελλιανάκη (92ο λεπτό) και "απέδρασαν" με τον βαθμό από το Ατσαλένιο. Ο ΠΟΑ είχε προηγηθεί στο πρώτο εικοσάλεπτο με Νίκολι και Καϊμακαμούδη, ο Πόρος ισοφάρισε στο δεύτερο μέρος, ο Αννιτσανάκης στο 84' έδωσε ξανά το προβάδισμα στους "πράσινους", αλλά ο Πόρος πήρε το 3-3.

Συνοπτικά η εικόνα της 6ης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας:

Αλμυρός – Νεάπολη              5-0
(16′ Ντιατά, 35′, 48′, 74′ Κουράκης, 56′ Αντωνίου)

Αρης Σούδας – AOAN          0-1
(42′ Μηνάς)

ΠΟΑ – Πόρος                           3-3
(13′ Νίκολλι, 21′ Καϊμακαμούδης, 84′ Αννιτσάκης / 51′, 92′ Καστελλιανάκης, 78′ Μπάμπης)

Γιούχτας – Αναγέννηση Ιερ   3-0
(51′ Ραπτάκης, 55′ Δωματάς, 84′ Φραγκουλάκης)

Super league 2: Πρώτη νίκη για Χανιά-Αήττητο για τέσσερις στον βόρειο όμιλο

Μπακς - Χιτ 124-102: Άνετη νίκη χωρίς Γιάννη Αντετοκούνμπο-εξαιρετικός ο Θανάσης (video)