Άρης - ΠΑΟΚ 0-1: Το πρώτο ντέρμπι που βάφεται ασπρόμαυρο!

clock 21:46 | 21/04/2021

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη του στη διαδικασία των Play Off, που τον έφερε στη δεύτερη θέση της κατάταξης μαζί με τον αντίπαλό του, σημείωσε ο ΠΑΟΚ. Με συνταγή... Ολυμπιακού, ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 1-0 του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο φινάλε του πρώτου γύρου των αγώνων κατάταξης, χάρη στο γκολ του Στέφαν Σβαμπ από το 6ο μόλις λεπτό και παρά την αποβολή του Αμρ Ουάρντα στα τελευταία λεπτά,που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς - με δύο κίτρινες μέσα σε δύο λεπτά .

Διαιτητής: Βίλι Ντελαγιό (Γαλλία)

Κίτρινες: Ματέο - Σφιντέρσκι, Μπάμπα, Αουγκούστο, Ουάρντα
Κόκκινες: Ουάρντα
ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σάκιτς (70’ Σούντγκρεν), Ρόουζ, Δεληζήσης, Γκάνεα, Σάσα, Τζέγκο (58’ Ματίγια), Μπερτόγλιο, Ματέο (79’ Σίλβα), Μαντσίνι (58’ Γκάμα), Μάνος (79’ Μήτρογλου).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Κρέσπο (57’ Μιχαηλίδης), Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Μπάμπα, Ροντρίγκο, Αουγκούστο, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς (90’+3’ Κρμέντσικ), Ελ Καντουρί (71’ Ουάρντα), Σφιντέρσκι (72’ Τσιγγάρας).

ΕΑΚΗ: Άγνωστοι βανδάλισαν το Στάδιο Ελευθερίας!

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρ 1-0: Ο Sokratis «υπέγραψε» τη νίκη(vid)