Άρης- Παναθηναϊκός 0-2: «Ζωντανός» για τον τίτλο!

pao
 clock 22:01 | 07/04/2024

Ζωντανός στη διεκδίκηση του τίτλου έμεινε ο Παναθηναϊκός, καθώς με γκολ του Άντραζ Σπόραρ πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική των Play Off του πρωταθλήματος της Super League. Ο Σλοβένος επιθετικός δικαίωσε τον Φατίχ Τερίμ σκοράροντας στο 62ο λεπτό, έχοντας περάσει ως αλλαγή στο ξεκίνημα του β’ μέρους. Οι γηπεδούχοι θα έχουν να λένε για τις χαμένες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου, όμως γνώρισαν τη δεύτερη σερί ήττα τους, έχοντας για μοιραίο τον Γιάκουμπ Μπράμπετς - μοιραίο λάθος και αυτογκόλ στις καθυστερήσεις (90’+2’).

Διαιτητής: Αλεκσάνταρ Στάβρεφ (Βόρεια Μακεδονία)

Κίτρινες: Μορόν, Οντουμπάτζο - Βαγιαννίδης, Γέντβαϊ, Τσέριν.

ΆΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φεράρι, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Εμβοντό (59’ Βερστράτε), Νταρίντα (73’ Τζούρασεκ), Μάνου Γκαρθία (73’ Φετφατζίδης), Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο (73’ Ανσαριφάρντ), Μορόν.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Χουάνκαρ (77’ Μλαντένοβιτς), Ιωαννίδης (90’+1’ Βέρμπιτς), Μπακασέτας (88’ Μαντσίνι), Μπερνάρ (77’ Τζούρισιτς), Τσέριν, Γέντβαϊ, Παλάσιος (46’ Σπόραρ), Αράο, Ακαϊντίν.

Μπάσκετ: Πρωταθλητής εφήβων το "Ηράκλειο"ΟΑΑ-'Ηττα των ανδρών-Αποτελέσματα Α1

Γ’ Εθνική: Νίκες για Αλμυρό και ΑΟΑΝ- Εξασφάλισε τον τίτλο ο Πανιώνιος