Άρης - Ατρόμητος 1-3: Συνέχισε την ανοδική του πορεία-Η Βαθμολογία του πρωταθλήματος

ατρομητοσ
 clock 22:41 | 05/11/2023

Συνεχίζοντας την ανοδική του πορεία με τον Σάσα Ιλιτς στον πάγκο του, ο Ατρόμητος πέρασε νικηφόρα από το «Κλεάνθης Βικελίδης», επικρατώντας με 3-1 του Άρη.

Σάμουελ  Φριντζόνσον (25’), Ντιέγο Βαλένσια (55’ πέν.) και Αγκιμπού Καμαρά (77’) τα γκολ των φιλοξενούμενων που είδαν τους - πολύ κατώτερους βάσει προσδοκιών - «κίτρινους» να ισοφαρίζουν προσωρινά με τον Φαμπιάνο (39’). Ισοφάριση που προήλθε από πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα από τους ανθρώπους του Ατρόμητου.

ΑΡΗΣ (Ακης Μάντζιος): Κουέστα, Μπράμπετς, Φερράρι, Φαμπιάνο, Μοντόγια, Νταρίντα, Βερστράτε (83’ Τζούρασεκ), Παναγίδης (68’ Κάρλσον), Σουλεϊμάνοφ (83’ Πάρδο), Μενέντες (58’ Ζαμόρα), Μορόν.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάσα Ιλιτς): Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Ιμερέκοφ (46’ Τσακμάκης), Ασεβέδο, Γκονζάλες (89’ Κούεν), Κούντε, Καμαρά, Ρομπάιγ (70’ Ερλινγκμαρκ), Φριντζόνσον (70’ Αντζιέλσκι), Βαλένσια.

*Με ανάρτησή της στα Social Media στο ημίχρονο της αναμέτρησης, η ΠΑΕ Ατρόμητος εξέφρασε τα έντονα παράπονά της για το πέναλτι που καταλογίστηκε υπέρ του Άρη.

«Ημίχρονο στο Κλεάνθης Βικελίδης Άρης - Ατρόμητος 1-1. Με ένα ανύπαρκτο πέναλτι που είδαν μόνο Διαμαντόπουλος και Ζαμπαλάς για παράβαση εκτός περιοχής, χωρίς στην ίδια φάση να καταλογίσουν ξεκάθαρο φάουλ στον Κούντε που είχε προηγηθεί, ο Άρης ισοφάρισε με τον Φαμπιάνο το τέρμα του Φριντζόνσον», αναφέρει η σχετική ανάρτηση.