2-1 η Λίβερπουλ τη Σίτι

clock 13:05 | 26/07/2018

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ επιβλήθηκε 2-1 αυτής του Πεπ Γκουαρδιόλα για το  International Champions Cup.

Η Σίτι προηγήθηκε 1-0, όμως η είσοδος του Μοχάμεντ Σαλάχ στον αγωνιστικό χώρο άλλαξε τα δεδομένα για τη Λίβερπουλ, η οποία γύρισε το ματς με τέρμα του Αιγύπτιου και πέναλτι του Μανέ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Ο Σανέ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 57' για την πρωταθλήτρια Αγγλίας, η οποία πάντως αγωνίστηκε με πολλές απουσίες, όμως πέντε λεπτά μετά μπήκε ο Σαλάχ και άλλαξε το ματς. Στο 62' πέρασε αλλαγή και στο 63' ισοφάρισε με κεφαλιά, είχε και δοκάρι, με τον Σανέ από την άλλη να χάνει τρομερές ευκαιρίες για τη Σίτι.

Στις καθυστερήσεις, ο Μανέ από την άσπρη βούλα εκμεταλλεύτηκε το πέναλτι που κέρδισε ο Σολάνκε και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, η οποία συνεχίζει την προετοιμασία της για την έναρξη της Premier League στις 10 Αυγούστου. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τους φιλόδοξους "Πολίτες".