Φιλική νίκη της ΑΕΚ, 4-0 την Καλλιθέα

clock 21:01 | 07/10/2016

Η ΑΕΚ νίκησε με 4-0 την Καλλιθέα,  σε φιλική αναμέτρηση. Οι «κιτρινόμαυροι» άφησαν πίσω τη βαριιά ήττα  από τον Ολυμπιακό και έκαναν μια καλή εμφάνιση με 4 γκολ, δύο δοκάρια και πολλές ευκαιρίες.
Ο Πατίτο με ωραίο γκολ στο 36' άνοιξε το σκορ, ενώ η Ένωση πέτυχε άλλα τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο με τους Αραβίδη (57'), Πλατέλλα (60') και Αλμέιντα (67').
Ο Χριστοδυλόπουλος αστόχησε σε κενή εστία στο 3ο λεπτό, ενώ ακολούθησαν δύο δοκάρια σε ισάριθμες προσπάθειες του Αραβίδη στο 13' και το 14'. Χρόνο συμμετοχής πήρε ο Ζόριτς, ενώ ο Κολοβέτσιος αγωνίστηκε, όπως αναμενόταν, ως παρτενέρ του Τσιγκρίνσκι στο κέντρο της άμυνας.

Καλλιθέα (Τάκης Γκώνιας): Ντούνης, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Μούκταρης, Πάτας, Κατσικογιάννης, Μπέλης, Μάκο, Ηλιάδης, Τσίπρας, Σμυρλής
ΑΕΚ (Τιμούρ Κετσπάγια): Ανέστης, Γκάλο (46’ Μπακάκης), Τσιγκρίνσκι (61’ Λαμπρόπουλος), Κολοβέτσιος, Ντίας (62’ Ντίντακ), Γιόχανσον (72’ Μανωλάς), Γαλανόπουλος, Πλατέλλας (76’ Πέκχαρτ), Χριστοδουλόπουλος (58’ Αλμέιδα), Πατίτο (46’ Τσέλιος), Αραβίδης (68’ Ζόριτς)