ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο νέος παγκόσμιος πρωταθλητής πόκερ

ekriti, image not found
 clock 12:56 | 13/11/2014

Την πρώτη θέση στους παγκόσμιους αγώνες πόκερ κατέκτησε ο 27χρονος Σουηδός Μάρτιν Γιάκομπσον ο οποίος είναι επαγγελματίας παίκτης. Πάνω από 6.500 παίκτες πήραν μέρος στο World Series of Poker στο Λας Βέγκας τον Ιούλιο. Τελικά ο 27χρονος κατάφερε να νικήσει και να πάρει τον τίτλο του πρωταθλητή (τον οποίο σε δηλώσεις του εξέφρασε ότι επιθυμούσε περισσότερο από τα χρήματα) αλλά και τα 10 εκατομμύρια δολάρια που προβλέπονται για το νικητή.

Η τελική αναμέτρηση έγινε την περασμένη βδομάδα ανάμεσα στους 9 παίκτες που είχαν μείνει. Στην τελική αναμέτρηση αναδείχθηκε πρωταθλητής και δήλωσε ότι βρίσκεται υπό σοκ «Δε νιώθω πραγματικά τίποτα, είμαι απλά σούπερ»