ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΗ : Στα πέναλτι προκρίθηκαν Ηρόδοτος ,Χερσόνησος και Θέρισσος

clock 19:36 | 09/10/2019

Μετά από ένα αγώνα … θρίλερ, ο Ηρόδοτος πήρε την πρόκριση στο κύπελλο ΕΠΣΗ  επικρατώντας 4-2 στα πέναλτι της Δαμάστας.
Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 0-0, ενώ η παράταση 1-1. Ο Γαρεφαλάκης με ένα εκπληκτικό γκολ πέτυχε το 0-1, ενώ ο Καστελιαννάκης ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης με εύστοχο πέναλτι (το κέρδισε ο Αναστασιάδης).
Έτσι, όλα κρίθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι, όπου η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού ήταν πιο εύστοχη.

Στα σημερινά ματς, Ασήμι και Χερσόνησο πήραν την πρόκριση επίσης στη… ρώσικη ρουλέτα κόντρα σε Θέρισσο και ΟΦΑΜ αντίστοιχα.

Στην επόμενη φάση πέρασαν ακόμη Ρούβας και Μοίρες, μετά τις εκτός έδρας νίκες κόντρα σε Μεταξοχώρι (1-2) και Ασίτες (0-1).