Γ Εθνική: Tρελαίνει κόσμο ο Πόρος (βαθμολογία)

ΠΟΡΟΣ
 clock 18:07 | 20/02/2022

Στο ντέρμπι του Ατσαλένιου για την Γ Εθνική , ο Πόρος πήρε σπουδαία νίκη επί του ΑΟΑΝ με τρομερή ανατροπή στο β' μέρος. Ο Αγιος Νικόλαος προηγήθηκε στο 34ο λεπτό με τον Μηνά, αλλά ο Πόρος στο δεύτερο μέρος μέσα σε 19 λεπτά έφτασε στην τελική επικράτηση και πήγε στο +3 από τον αντίπαλο!

Ο ΠΟΑ "καιγόταν" για τη νίκη απέναντι στον πρωτοπόρο ΠΑΟ Ρουφ, προηγήθηκε με τον Καϊμακαμούδη νωρίς, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν και γύρισαν το παιχνίδι. Το νικητήριο γκολ για τον ΠΑΟ Ρουφ ήρθε στο 87' με πέναλτι.

Ο Πανιώνιος επικράτησε 2-0 του Αλμυρού βάζοντας φρένο στην καλή του πορεία, ο Γιούχτας τα... χρειάστηκε με τον Άρη Σούδας, επικρατώντας 1-0 λίγο πριν το φινάλε, ενώ εύκολο διπλό πέτυχε η Νεάπολη απέναντι στην Αναγέννηση Ιεράπετρας.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Γιούχτας-Αρης Σούδας                        1-0

87΄ Ριμπέϊρο

Πόρος-ΑΟΑΝ                                         3-1             (50΄, 69΄πεν.) Καστελιανάκης, 54΄Παγώνης – 38΄Μηνάς

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Νεάπολη    0-4            (3΄, 52΄) Αθανασιάδης, 66΄Βήτος, 78΄Ξυλούρης

Πανιώνιος-Αλμυρός                              2-0           12΄Λιούμης, 45΄Πίσπας

ΠΑΟ Ρουφ-ΠΟΑ                                       2-1            11΄Νιτσάκης, 87΄πεν. Μάντζιος – 8΄Καϊμακαμούδης

Super league: Νίκη με ανατροπή του Εργοτέλη-Αποτελέσματα ,βαθμολογια

24 Χειμερινοί Ολμπιακοί Αγώνες: Αντίο Πεκίνο...Καλημέρα Μιλάνο-Κορτίνα (φωτο-VID)