Βόλει: Ήττα του ΟΦΗ στο ΒΑΚ από τον Άρη (βίντεο)

βολει οφη αρης
 clock 19:20 | 17/02/2024

Την πρώτη του ήττα στο ΒΑΚ γνώρισε η ομάδα βόλει του ΟΦΗ, που ηττήθηκε από τον Άρη με 3-2 σετ για το πρωτάθλημα της Pre League.

Το πρώτο σετ ήταν πλήρως ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να μην μπορούν να ξεφύγουν στο σκορ. Στο πιο κρίσιμο σημείο ο Αρης κατάφερε να κάνει το 18-20 με τον ΟΦΗ όμως να ισοφαρίζει άμεσα σε 20-20, αλλά τους «κιτρινόμαυρους» να παίρνουν το πρώτο σετ με 23-25.

Στο δεύτερο σετ, ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 6-3 αλλά ο Αρης με ένα εκπληκτικό σερί 6-0 πέρασε μπροστά με 8-12. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 14-16 και πέρασαν μπροστά με 22-20, κατακτώντας το σετ με 25-21.

Στο τρίτο σετ ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 10-8 και αύξησε τη διάφορε με 16-11, κάνοντας το 2-1 στα σετ με 25-20.

Στο τέταρτο σετ ο Αρης προηγήθηκε με 6-10 και 13-18. Ο ΟΦΗ μείωσε σε 18-19. Ο ΑΡΗΣ ξανά αύξησε τη διαφορά με το 19-22 και έστειλε το ματς σε ται-μπρέικ με 22-25.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 3-0 με τους «κιτρινόμαυρους» να μειώνουν σε 5-3. Οι «κιτρινόμαυροι» με ένα σερί 5-0 μείωσαν σε 11-10 και ισοφάρισαν σε 12-12.Ο Άρης παρά την αποβολή του προπονητή, Άκη Χατζηαντωνίου στο τάι-μπρέικ, πήρε τη νίκη με 15-13.

Τα σετ: 2-3 (23-25, 25-21, 25-20, 22-25, 15-13)

Α' Εθνική Γυναικών: Μεγάλη νίκη του ΟΦΗ στο ΒΑΚ, 2-1 τον Παναθηναϊκό (βίντεο)

Β Εθνική μπάσκετ: Επιστροφή στις νίκες για ΟΦΗ, 86-67 τη ΦΕΑ