ΑΕΛ – Παναθηναϊκός 1-1: Ο Πινακάς ισοφαρίζει στο 87’

clock 21:45 | 28/09/2020

Η ΑΕΛ τρία λεπτά πριν από τη συμπλήρωση 90 λεπτών αγώνα ισοφάρισε τον Παναθηναϊκό (1-1) με σκόρερ τον Πινακά.

Ο Τόρζε έκανε εξαιρετική προσπάθεια, γύρισε για τον Πινακά, o οποίος μόνος του μέσα από την περιοχή με κεφαλιά έγραψε το 1-1 για την ομάδα της Λάρισας στον αγώνα με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος και πιο απειλητικός στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης που ολοκλήρωσε την 3η αγωνιστική της Super League και προηγήθηκε με τον Μακέντα στο 26ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος, όμως, η ομάδα του Πογιάτος ήταν αγνώριστη. Η Λάρισα βελτιώθηκε με τις αλλαγές, απείλησε και δικαιώθηκε στο 87' με τον Πινακά να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός στο εφετινό πρωτάθλημα και για τις δύο ομάδες που έχουν από ένα ματς λιγότερο.

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Μπέρτος (72’ Γρηγορόπουλος), Ηλιάδης, Μιχαήλ (77’ Μούζεκ), Φιλίπ, Σπαρβ, Σεσέροβιτς (73’ Γκαζάλ), Τόρζε, Μιλοσάβλιεβιτς (72’ Πινακάς), Τρούγιτς (57’ Πλατέλλας), Ντουρμισάι.

Παναθηναϊκός (Ντάνι Πογιάτος): Διούδης, Σάντσες, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ (75’ Πούγγουρας), Μπουζούκης (88’ Σερπέζης), Κουρμπέλης, Αγιούμπ, Αϊτόρ (88’ Χατζηγιοβάνης), Μακέντα (74’ Σαβιέρ), Καρλίτος (90’+2’ Ιωαννίδης).