Βέλγιο: Δύο γκολ ο Παπάζογλου, δεν σκόραρε ο Καρέλης (video)

clock 11:22 | 21/02/2016

Ο Θανάσης Παπάζογλου,επέστρεψε μετά από 3 μήνες στα γκολ καθώς είχε να σκοράρει από τον περασμένο Νοέμβριο στο Βελγικό πρωτάθλημα και το έκανε δύο φορές στη νίκη της Κόρτραϊκ με 3-0 επί της Σιντ Τρούιντεν.
Ο 27άχρονος Έλληνας επιθετικός έφτασε τα 7 γκολ στο πρωτάθλημα, ενώ είναι η πρώτη φορά που πετυχαίνει δύο γκολ σε ένα ματς.

Στην Λιέγη, η Σταντάρ νίκησε με 3-0 την Σαρλερουά, με τον Μανιάτη να μπαίνει στο 69' και τον Ντοσεβί να έχει γκολ και ασίστ (!), ενώ για τους φιλοξενούμενους έπαιξε 60 λεπτά ο Νίνης και στον πάγκο έμεινε ο Μαρίνος.
Ισόπαλες χωρίς σκορ αναδείχθηκαν Λόκερεν και Γκενκ, με τους Γκαλίτσιο και Καρέλη να είναι στην 11άδα για γηπεδούχους και φιλοξενούμενους, αντίστοιχα, αλλά κανείς τους δεν έπαιξε 90 λεπτά.