Πρωτιά για τις μικτές Ηρακλείου

clock 21:15 | 23/12/2015

Οι μικτές ομάδες της Ε.Π.Σ.Ηρακλείου κατέκτησαν την πρώτη θέση στον όμιλο Κρήτης , μετά την ολοκλήρωση της πρώτης φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων.
Η ομάδα παίδων νίκησε εκτός έδρας το αντίστοιχο συγκρότημα του Λασιθίου με 2-0 ενω η μικτή νέων επικράτησε με 4-0.
Αναλυτικα τα ματς :
Παίδες: Λασίθι-Ηράκλειο 0-2
Η μικτη Ηρακλείου επικράτησε στον Αγιο νικόλαο του Λασιθίου με 2-0 ενω το σκορ θα μπορούσε να ήταν πολύ μεγαλύτερο, αφού έχασε σωρεία ευκαιριών Το 0-1 έκανε στο 37’ ο Βοργιάς μετά από κόρνερ του Κουτεντάκη ενώ στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου και έπειτα από ωραίο συνδυασμό Μαμουλάκη-Κουτεντάκη, ο Χατζηδάκης ήταν ο τελικός αποδέκτης της μπάλας για να κάνει το 0-2, σκορ που δεν άλλαξε στο β’ ημίχρονο.
ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: Κουναλάκης, Περαντωνάκης, Σταματάκης, Κουρίνος, Ψαλιδάκης, Κλόντζας, Παντερμαράκης, Τρόκα (55′ Πυργιωτάκης), Κοκκίνης Θ. (50′ Κοκκίνης Μ.), Κασσωτάκης, Φαϊτάκης (55′ Κατρίνης).
ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Ζαχαριουδάκης (70′ Καπετανάκης), Σαβουιδάκης, Χατζηδάκης, Γκίκα, Μανιουδάκης, Βοργιάς, Τσεσμελής (48′ Μαυρογιαννάκης), Μπέρκης (55′ Γαρεφαλάκης), Λίλος (70′ Αναστασάκης), Κουτεντάκης (55′ Φαϊτάκης), Μαμουλάκης.
Νέοι: Λασίθι-Ηράκλειο 0-4
Νίκη πρωτιάς ήταν για την Μικτή Νέων της ΕΠΣΗ αυτη που πέτυχε στο παιχνίδι με το Λασίθι. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Βαγγέλης Νοικοκυράκης, που σημείωσε χατ-τρικ. Ο 14χρονος επιθετικός της Μικτής ΕΠΣΗ άνοιξε αρχικά το σκορ στο 18’ μετά από κόρνερ του Κουτεντάκη. Στο 30’ έδωσε την ασίστ στον Κομνηνό για να κάνει το 0-2, ενώ με άλλα δύο προσωπικά γκολ στο 53ο και στο 54ο λεπτό διαμόρφωσε το 0-4, με την Μικτή Νέων ΕΠΣΗ να παίρνει πανάξια την πρωτιά!

ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: Χρονάκης, Χριστινάκης, Πιθαρούλης, Ζερβάκης, Παπαματθαιάκης, Σγουρός, Τσολιαρίδης (56′ Χατζαντωνάκης), Σαμπροβαλάκης (32′ Γιακουμάκης), Βασιλόπουλος, Μουζιούρας, Πετράκης (77′ Παπαφραγκάκης).

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Βαρδάκης, Χρονάκης (56′ Μεντουδάκης), Κουτεντάκης, Λαγουδάκης, Πλαϊτάκης, Λέλεκας, Νοικοκυράκης (70′ Νικολόφσκι), Μαυροματίδης (55′ Κουράκης), Σταυρακάκης, Κομνηνός, Αζίζι.