Volley league: 'Ηττα του ΟΦΗ με 3-0 σετ απο τον Μίλωνα

ΟΦΗ ΒΟΛΕΙ ΜΙΛΩΝ
 clock 21:17 | 10/12/2021

Ο Μίλωνας επιβλήθηκε με 3-0 σετ του ΟΦΗ στο ματς που άνοιξε την αυλαία της έβδομης αγωνιστικής της Volley League.

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης έδωσε τέλος στο αρνητικό σερί που είχε στο πρωτάθλημα αφού προερχόταν από τρεις ήττες. Με το τρίποντο αυτή η ομάδα του Σάκη Ψάρρα έφτασε τους 7 βαθμούς, όσους και η Κηφισιά, που έχει όμως ματς λιγότερο.

Ο ΟΦΗ από την άλλη, που είχε στη διάθεσή του τον Ντιβίς κατάφερε να φανεί ανταγωνιστικός σε δεύτερο και τρίτο σετ. Η ομάδα της Κρήτης έμεινε στους 2 βαθμούς και την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στα του αγώνα, ο Μίλωνας κυριάρχησε στο μπλοκ και την επίθεση και έφτασε στη νίκη. Μάλιστα η ομάδα της Νέας Σμύρνης έχτιζε διαφορές μέσα στο ματς με τον ΟΦΗ να μειώνει σε δεύτερο και τρίτο σετ τα οποία διεκδίκησε μέχρι τέλους.

Για τους νικητές 16 πόντους σημείωσε ο Καϊσλασάλο με πάνω από 50% αποτελεσματικότητα στην επίθεση. Για την ομάδα του Σάκη Ψάρρα σημαντικές βοήθειες έδωσε επιθετικά και ο Σπύρος Χανδρινός με 14 πόντους και ο αγέραστος Ηλίας Λάππας με 9 πόντους και καλά ποσοστά στην υποδοχή.

Για τον ΟΦΗ 10 πόντους σημείωσε ο Βάργκας, χωρίς όμως καλό ποσοστό επιθετικά. Ο Ντιβίς που επέστρεψε από τραυματισμό σημείωσε 3 πόντους.

Τα σετ 3-0 (25-18, 25-23, 26-24)

Νιόπλιας: «Κρύβει παγίδες ο αγώνας με τον Απόλλωνα» (vid)

ΟΦΗ: Προσφορές στα εισιτήρια για τους αγώνες με Άρη σε Κύπελλο και πρωτάθλημα