«Τρίποντο» στα... πέναλτι για τον Άρη, 2-0 τον Παναιτωλικό

clock 19:37 | 27/10/2019

Δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι, αμφότερες στο πρώτο ημίχρονο, ήταν αρκετές ώστε να φτάσει ο Άρης στη νίκη με 2-0 επί του Παναιτωλικού στο "Κλεάνθης Βικελίδης", στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League. Οι "κίτρινοι" έκαναν το 2/2 με τον Μίχαελ Ένινγκ στον πάγκο τους, αφήνοντας την ομάδα του Μάκη Χάβου - που είχε δοκάρι αλλά και... αποβολή - δίχως νίκη στο πρωτάθλημα και σε δεινή βαθμολογική θέση.

Σκόρερ για τους γηπεδούχους οι Μπρούνο Γκάμα (26') και Ιντέγε (32') με εκτέλεση πέναλτι. Από τον Παναιτωλικό μείωσε ο Μπάιροβιτς στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Σκόρερ: 26' πεν. Μπρούνο Γκάμα, 32' πεν. Ιντέγε - 93' Μπάιροβιτς

Κίτρινες κάρτες: Κόρχουτ, Σάσα, Ιντέγε
Κόκκινες κάρτες: Μοράρ

Άρης: Έμαν, Κόρχουτ, Ρόουζ, Βέλεθ, Σούντγκρεν, Μάτιγια, Σάσα (Μπα 67'), Ντιγκινί (Ντουάρτε 67'), Γκάμα (Τόνσο 77'), Φετφατζίδης, Ιντέγε.

Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Λουσέρο, Γιοβάνοβιτς, Μαρσιάλ, Σανιά, Ντάλσιο, Σιέστεντ, Ταχάρ (Αριγίμπι 73'), Τσιγγάρας (Μιμίτο 46'), Ντίαζ (Μπαϊροβιτς 80'), Μοράρ