Αθλητικά

Super League 2: Ιωνικός-Ξάνθη 1-1 (βίντεο)

ΙΩΝΙΚΟΣ ΞΑΝΘΗ

Ισόπαλο 1-1 εληξε το ντέρμπι Ιωνικός-Ξάνθη στο γήπεδο της Νίκαιας για την 13η αγωνιστική της Super League 2 .Η Ξάνθη είχε μάλιστα και δοκάρι με τον Μπριλάντε στο 33'. Ο Ιωνικός προηγήθηκε με τον Ρόλε στο 65', ενώ οι φιλοξενούμενοι έκαναν το τελικό 1-1 με τον Γκαρσία στο 68'.

ΟΦΗ ΑΕΛ

Τον ΟΦΗ υποδέχεται το Σάββατο η ΑΕΛ σε ένα άκρως καθοριστικό παιχνίδι για την παραμονή στη Super League, καθώς τα δύο σωματεία χωρίζει μόλις ένας βαθμός. O προπονητής της ΑΕΛ, Τζιανλούκα Φέστα  χαρακτήρισε τελικό το ματς με την Κρητική ομάδα

«Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε καλά, μετά όχι. Ο τερματοφύλακας μας έκανε δύο πολύ καλές αποκρούσεις. Μετά κάναμε κάποιες αλλαγές, αλλάξαμε το σύστημα και το στιλ.

Παίξαμε με περισσότερη προσωπικότητα, κάτι που δεν είχαμε στο πρώτο ημίχρονο. Και τα τρία παιχνίδια που ακολουθούν είναι τελικοί.

Ίσως με τον ΟΦΗ περισσότερο. Έχουμε πίστη ότι θα σωθούμε, να δείξουμε χαρακτήρα για να πάρουμε αυτό που θέλουμε.»

Super League -playouts : Ο χαμός συνεχίζεται-Κρατάει την τύχη στα χέρια του ο ΟΦΗ

Champions League: Προβάδισμα πρόκρισης για Ρεάλ Μαδρίτης και Μάντσεστερ Σίτι (Ηighlights)!