Νικήτρια του "clasico" η Μπαρτσελόνα (video)

clock 23:46 | 23/04/2017

Η Μπαρτσελόνα με γκολ του Λιονέλ Μέσι στις καθυστερήσεις πήρε τη νίκη με 3-2, στο ντέρμπι με την Ρεάλ Μαδρίτης στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου".

Σ' ένα από τα πιο ωραία "clasico" μεταξύ των δυο ομάδων, οι Καταλανοί έφυγαν με το "διπλό" από την έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης και παρέμειναν ζωντανοί στην υπόθεση του τίτλου.

Το σκορ άνοιξε ο Κασεμίρο στο 28ο λεπτό κάνοντας το 1-0 για την Ρεάλ, αλλά η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε στο 35' με τον Μέσι, ενώ έκανε το 1-2 στο 78' με τον Ράκιτιτς.

Ο Χάμες στο 86' ισοφάρισε για την Ρεάλ αλλά ο Λιονέλ Μέσι στις καθυστερήσεις (90'+2') χάρισε τη νίκη στην ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.