Ο Πανιώνιος και ο ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.
Για τον ίδιο όμιλο, ο Άρης επικράτησε εκτός έδρας του Παναιγιάλειου με 1-0, χάρη σε γκολ του Πλατέλλα στο 68′. Με τη νίκη τους αυτή, οι Θεσσαλονικείς ανέβηκαν στην κορυφή του έβδομου ομίλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της 2ης φάσης:
1ος όμιλος
Τρίτη 19/9: Ηρακλής – ΟΦΗ αναβλήθηκε
Τετάρτη 20/9: Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης 1-0
2ος όμιλος
Τρίτη 19/9: Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου 0-1
Τετάρτη 20/9: ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός 2-1
3ος όμιλος
Τετάρτη 20/9: AEK – Λαμία 2-0
Πέμπτη 21/9: Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας 1-2
4ος όμιλος
Τετάρτη 20/9: Ατρόμητος – Κέρκυρα 1-0
Πέμπτη 21/9: Σπάρτη – Τρίκαλα 1-3
5ος όμιλος
Τρίτη 19/9: Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 2-1
Πέμπτη 21/9: Κισσαμικός – Αχαρναϊκός 1-0
6ος όμιλος
Τρίτη 19/9: Πανσερραϊκός – Εργοτέλης 2-0
Τρίτη 19/9: Ξάνθη – Παναιτωλικός 2-0
7ος όμιλος
Πέμπτη 21/9: Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1
Πέμπτη 21/9: Παναιγιάλειος – Άρης 0-1
8ος όμιλος
Τετάρτη 20/9: Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0
Τετάρτη 20/9: Παναθηναϊκός – Λάρισα 2-0
Η βαθμολογία των ομίλων (σε 1 αγώνα):
1ος όμιλος
Πλατανιάς 3
Ηρακλής 0
ΟΦΗ 0
Απόλλων Σμύρνης 0
2ος όμιλος
ΠΑΟΚ 3
Απόλλων Πόντου 3
Λεβαδειακός 0
Αιγινιακός 0
3ος όμιλος
ΑΕΚ 3
Απόλλων Λάρισας 3
Λαμία 0
Καλλιθέα 0
4ος όμιλος
Ατρόμητος 3
Τρίκαλα 3
Κέρκυρα 0
Σπάρτη 0
5ος όμιλος
Ολυμπιακός 3
Κισσαμικός 3
Αστέρας Τρίπολης 0
Αχαρναϊκός 0
6ος όμιλος
Ξάνθη 3
Πανσερραϊκός 3
Παναιτωλικός 0
Εργοτέλης 0
7ος όμιλος
Άρης 3
Πανιώνιος 1
ΠΑΣ Γιάννινα 1
Παναιγιάλειος 0
8ος όμιλος
Παναθηναϊκός 3
Παναχαϊκή 3
Αναγέννηση Καρδίτσας 0
Λάρισα 0
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής
1ος όμιλος
ΟΦΗ – Πλατανιάς
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής
2ος όμιλος
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ
Λεβαδειακός – Αιγινιακός
3ος όμιλος
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ
Λαμία – Καλλιθέα
4ος όμιλος
Τρίκαλα – Ατρόμητος
Κέρκυρα – Σπάρτη
5ος όμιλος
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – Κισσαμικός
6ος όμιλος
Εργοτέλης – Ξάνθη
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
7ος όμιλος
Άρης – Πανιώνιος
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος
8ος όμιλος
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός
Λάρισα – Παναχαϊκή