Europa Conference League: Αποκλείστηκε το τελευταίο λεπτό της παράτασης ο Αρης, 2-1 την Αστάνα

clock 00:24 | 30/07/2021

Ο Άρης των δέκα παικτών ήταν συγκλονιστικός στο 2-1 επί της Αστάνα αλλά υστέρησε στην τελική προσπάθεια, δεχόμενος το μοιραίο γκολ στο 120'.

Ο Άρης έφτασε μέχρι την πηγή αλλά δεν ήπιε νερό. Νίκησε την Αστάνα αλλά το γκολ που δέχτηκε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης (120' από κεφαλιά του Μπίτρι) έκανε να πάνε στράφι όλα όσα προηγήθηκαν. Με τον Άρη να απαντά στο σκορ της ήττας του στο Καζακστάν, να βάζει τα γκολ που έπρεπε με τον Μάνο και τον Σάσα, να κάνει ηρωικό ματς ακόμη κι όταν έμεινε με δέκα όταν αποβλήθηκε ο Γκαρσία στο 86'. Και τελικά να μένει εκτός ευρωπαϊκής συνέχειας τόσο άδοξα. Για μια φάση στο τέλος, ενώ ήταν πολύ καλύτερος.

Άρης: Ντένις, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπεναλουάν, Σάκιτς, Σάσα, Ματίγια (83' Τζέγκο), Μαντσίνι (66' Γκαρσία), Μπερτόγλιο (115' Χαΐροβιτς), Γκάμα, Μάνος (102' Μπρούνο)

Αστάνα: Νεπογκόντοφ (91' Ζαρούτσκι), Ρουκάβινα, Μπίτρι, Τομάσεβιτς, Μπεϊσεμπέκοφ, Εμπόνγκ, Κουάτ (64' Γκούρμαν), Τσουπέρκα, Μπετσιράι (46' Καντέτε), Εουγκένιο, Μπαρσεγκιάν (80' Αϊμπέτοφ)

Europa Conference League: Οδυνηρός αποκλεισμός για την ΑΕΚ από τη Βελέζ, 3-2 στα πέναλτι

Εργοτέλης: Στα «κιτρινόμαυρα» ο Αντόνιο Μίκο