Αθλητικά

Euro 2020: Το πρόγραμμα της Δευτέρας (14/6)

euro 2020

Η Δευτέρα (14/6) είναι η τέταρτη μέρα του Euro 2020 και οι αναμετρήσεις που θα γίνουν σήμερα είναι πολύ ενδιαφέρουσες.

Το πρώτο χρονικά παιχνίδι είναι αυτό ανάμεσα στη Σκωτία και την Τσεχία για τον τρίτο όμιλο (16:00). Στη συνέχεια, τη σκυτάλη παίρνει η αναμέτρηση μεταξύ της Πολωνίας και της Σλοβακίας (19:00), ενώ το “μενού” της ημέρας περιλαμβάνει και τη μάχη της Ισπανίας με τη Σουηδία (22:00). Τα δύο αυτά παιχνίδια διεξάγονται στο πλαίσιο του πέμπτου ομίλου.

Η συνέχεια

Δευτέρα 14 Ιουνίου

16:00 Σκωτία - Τσεχία
19:00 Πολωνία - Σλοβακία
22:00 Ισπανία - Σουηδία
Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία - Πορτογαλία
22:00 Γαλλία - Γερμανία
2η Αγωνιστική

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία - Ρωσία
19:00 Τουρκία - Ουαλία
22:00 Ιταλία - Ελβετία

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία - Βόρεια Μακεδονία
19:00 Δανία - Βέλγιο
22:00 Ολλανδία - Αυστρία

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία - Σλοβακία
19:00 Κροατία - Τσεχία
22:00 Αγγλία - Σκωτία

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία - Γαλλία
19:00 Πορτογαλία - Γερμανία
22:00 Ισπανία - Πολωνία
3η Αγωνιστική

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία - Τουρκία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ιταλία - Ουαλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Βόρεια Μακεδονία - Ολλανδία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ουκρανία - Αυστρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Ρωσία - Δανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Φινλανδία - Βέλγιο ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία - Σκωτία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Τσεχία - Αγγλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σλοβακία - Ισπανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Σουηδία - Πολωνία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Γερμανία - Ουγγαρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Πορτογαλία - Γαλλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Νοκ άουτ - Φάση των «16» EURO 2021

Σάββατο 26 Ιουνίου

2Α – 2Β (19:00, Αμστερνταμ)
1Α – 2Γ (22:00, Λονδίνο)

Κυριακή 27 Ιουνίου

3: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ (19:00, Βουδαπέστη)
4: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (22:00, Μπιλμπάο)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

5: 2Δ – 2Ε (19:00, Κοπεγχάγη)
6: 1ΣΤ-3Α/Β/Γ (22:00, Βουκουρέστι)

Τρίτη 29 Ιουνίου

7: 1Δ – 2ΣΤ (19:00, Δουβλίνο)
8: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ (22:00, Γλασκώβη)

Προημιτελικοί EURO 2021

Παρασκευή 2 Ιουλίου

ΠΡ1: Νικητής 6 – Νικητής 5 (19:00, Αγία Πετρούπολη)
ΠΡ2: Νικητής 4 – Νικητής 2 (22:00, Μόναχο)

Σάββατο 3 Ιουλίου

ΠΡ3: Νικητής 3 – Νικητής 1 (19:00, Μπακού)
ΠΡ4: Νικητής 8 – Νικητής 7 (22:00, Ρώμη)

Ημιτελικοί EURO 2021

Τρίτη 6 Ιουλίου

ΗΜ1: Νικητής ΠΡ2 – Νικητής ΠΡ1 (22:00, Λονδίνο)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

ΗΜ2: Νικητής ΠΡ4 – Νικητής ΠΡ3 (22:00, Λονδίνο)

Τελικός EURO 2021

Κυριακή 11 Ιουλίου

Νικητής ΗΜ1 – Νικητής ΗΜ2 (22:00, Λονδίνο)

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Τσιτσιπάς:" Eυγνώμων αν έφτανα τις μισές επιτυχίες του Τζόκοβιτς!"(vid)

Ολλανδία - Ουκρανία 3-2: Επιστροφή με... άγχος για τους «οράνιε»(vid)

Αθλητικά

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Κρούσμα κορωνοϊού στην Εθνική ομάδα καλλιτεχνικής κολύμβησης

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Νέο κρούσμα κορωνοϊού βρέθηκε στην Εθνική ομάδα καλλιτεχνικής κολύμβησης που βρίσκεται στο Τόκιο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2020.

Η Ευαγγελία Πλατανιώτη ξεπέρασε τον Covid-19 και ταξίδεψε στο Τόκιο για να διαγωνιστεί τόσο στο ντουέτο, όσο και στο ομαδικό. Όμως ένα νέο κρούσμα κορωνοϊού διαγνώστηκε στο αντιπροσωπευτικό μας σωματείο. Το όνομα της αθλήτριας δεν έχει γίνει γνωστό, αλλά σύμφωνα με την ανακοίνωση της ομοσπονδία απομονώθηκε σε ειδικό ξενοδοχείο.

Μάλιστα οι υπόλοιπες συναθλήτριες της είναι αρνητικές και συνεχίζουν την προσπάθεια τους λίγες μέρες πριν την έναρξη των Ολυμπιακών υποχρεώσεων τους.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Θετική στον κορωνοϊό είναι αθλήτρια της Εθνικής ομάδας καλλιτεχνικής κολύμβησης.
Η αθλήτρια θα συνεχίσει τη διαμονή της σε ειδικό ξενοδοχείο καραντίνας εκτός του Ολυμπιακού Χωριού.
Οι υπόλοιπες αθλήτριες της ομάδας υποβλήθηκαν σε τεστ τα οποία ήταν αρνητικά αλλά θα παραμείνουν στο Ολυμπιακό Χωριό σε καθεστώς εντατικής παρακολούθησης».

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Χρυσός Ολυμπιονίκης ο Μίλτος Τεντόγλου (video)

Ολυμπιακοί Αγώνες: Χάλκινο μετάλλιο ο Πετρούνιας (video)