Αθλητικά

Τένις: Πάλεψε, αλλά ηττήθηκε στον τελικό του Ostrava Open η Σάκκαρη

sakkari.jpg

Η Μαρία Σάκκαρη δεν κατάφερε να κατακτήσει τον τίτλο στο open της Οστράβα, αφού στον τελικό, ηττήθηκε με 6-2, 7-5 από την Εσθονή Ανέτ Κονταβέιτ.

Πάντως η Ελληνίδα τενίστρια πραγματοποίησε μία ακόμη καλή εμφάνιση φέτος σε ένα μεγάλο τουρνουά και με την πρόκρισή της στον τελικό κατάφερε να μπει στο Νο 10 της παγκόσμιας κατάταξης, κάτι που την έκανε την πρώτη αθλήτρια της χώρας που το επιτυγχάνει.

Η Κονταβέιτ, πήρε τη νίκη επί της Σάκκαρη μετά από 95 λεπτά αγώνα και κατέκτησε τον 3ο τίτλο της καριέρας της.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 Ρωσίας: Έφτασε τις 100 νίκες ο Χάμιλτον

Ο Πελέ αναρρώνει και παίζει χαρτιά μαζί με την κόρη του στο νοσοκομείο

Αθλητικά

ΕΠΣΗ: Tι έγινε σε Α1 και Α2 το Σαββατοκύριακο

epsi.jpg

Η αγωνιστική δράση του σαββατοκύριακου σε Α1 και Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ είναι.

Α1 

Aποτελέσματα 4η αγωνιστική

Α.Ο.Τ – ΕΓΟΗ        4-0

ΟΦΑ – ΠΑΝΟΜ       0-4

Χερσόνησος – Ρωμανός 1-3

Μινωϊκή – ΠΑΟΚ      1-5

Τριτωνία – Ανθεστίων 1-4

Δειλινά – Μοίρες 1-2

ΑΕΚ – Ασίτες         3-0

Δαμάστα – Βόνη  3-0

Βαθμολογία ( σε 4 αγ )       Βαθμοί    Γκολ 

 

 1. Ρωμανός                           10     9-4

2. ΠΑΝΟΜ                            9        9-1

-. Ανθεστίων                       9       11-4

- ΑΕΚ                                    9       7-1

 

-  Δαμάστα                           9       6-4

6.  ΠΑΟΚ                               8     13-4

7. Α.Ο.Τ                                7     10-2

8.  Τριτωνία                          6    5-6

9.  Μοίρες                               5    2-3

10.  Aσίτες                            4    2-8

11.    ΟΦΑ                             3   5-8

- Μινωϊκή                            3   5-8

- Δειλινά                              3     7-11

-  ΕΓΟΗ                                3     2-14

15.  Χερσόνησος                   1     2-8

16)   Βόνη                            0    1-6.

 

  

  • ΟΦΑ και Ανθεστίων έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Η συνέχεια (20/10, 16.00)

Ανθεστίων – Μοίρες

ΠΑΝΟΜ - Τριτωνία

Ασίτες – Δειλινά

Βόνη – ΟΦΑ

Ρωμανός – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Δαμάστα (18.00)

ΕΓΟΗ – Χερσόνησος

Μινωϊκή – Α.Ο.Τ

Α2 ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος (2η)

ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ – ΛΙΝΤΟ             0-2

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ              4-0

ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΜΟΧΟΣ                      4-1

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – ΚΟΥΝΑΒΟΙ       3-0

ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ – ΔΩΡΙΕΑΣ               0-2

Α2 ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος (2η)

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ     1-0

ΟΦΑΜ - Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ                 0-4

ΡΟΥΒΑΣ - ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ               2-3

ΤΥΛΙΣΟΣ - ΑΣΗΜΙ                             3-1

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ - ΠΑΛΙΑΝΗ       0-1

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Motocross :Σε κρίσιμη κατάσταση δύο τραυματίες σε αγώνα στα Γιαννιτσά(vid)

Β Εθνική μπάσκετ: Πρεμιέρα με νίκη για ΟΦΗ

 

 

 

 

 

 

 

 

ESPA BANNER