Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Super League 2: Στον Εργοτέλη το ντέρμπι με τον Ηρόδοτο( βαθμολογίες )

Image
ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
 clock 17:49 | 30/01/2022 writer icon newsroom ekriti.gr

Ο Εργοτέλης ήταν ο νικητής στο Ηρακλειώτικο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής της Super league 2 επικρατώντας του Ηροδότου με 2-1 στην Νέα Αλικαρνασσό.

Οι παίκτες του Νίκου Μπαδήμα σκόραραν από μία φορά σε κάθε ημίχρονο (Πέιος στο πρώτο και Κόνραντ στο δεύτερο) φθάνοντας σε μία σημαντική νίκη. Ο Ηρόδοτος είχε ισοφαρίσει προσωρινά με τον Γκίνη.

Ηρόδοτος (Γιάννης Τάτσης): Δήμιζας, Αργκιλέσι (70′ Αποστολίδης), Βρεττός, Γκίνη, Αρναούτογλου (70′ Κυριακίδης), Ρουσσάκης (46′ λ.τρ. Σταμπουλίδης), Μπαρμπόζα, Καργιωτάκης (55′ Γκόμεζ), Χαλκιαδάκης, Κορτσάμ, Μακρυδάκης.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης (46′ Σαρρής), Ποζατζίδης (66′ λ.τρ. Κατσούρι), Μίκο, Πέιος, Μπουτσάκης (75′ Πατρινός), Άππι, Κωστανάσιος, Κοκκίνης (87′ Θεοδωράκης), Κόνραντ (75′ Χοσάμ).

16η αγωνιστική
Σάββατο 29 Ιανουαρίου
Αιγάλεω-Αστέρας Βλαχιώτη    1-0
(28′ Τσιλιγκίρης)
Κυριακή 30 Ιανουαρίου
Επισκοπή-Καλαμάτα                   0-0
ΟΦΙ-Χανιά 0-0
Ηρόδοτος-Εργοτέλης                  1-2
(30′ Γκίνη – 24′ Πέιος, 47′ Kόνραντ)
Λεβαδειακός-Καραϊσκάκης        3-0
|(44′ Τζημόπουλος, 47′ Nίλι, 68’ Πολέτο)
Ρόδος-Παναθηναϊκός Β                0-0
Κηφισιά-ΑΕΚ Β                                   2-1
(4′ Tετέι, 58′ Φερέιρα – 70′ Χριστόπουλος)
17:00 Καλλιθέα-Διαγόρας
Ρεπό: Ζάκυνθος

Βαθμολογία
1.Λεβαδειακός (14)           31
——————————————-
2.ΑΕΚ Β (14αγ.)                   28
3.Καλλιθέα (10)                  24
-.Αιγάλεω (13)                   24
-.Καλαμάτα (12)                  24
6.Εργοτέλης (13)               20
7.Χανιά (13)                        19
-.Κηφισιά (12)                    19
9.Παναθηναϊκός Β (14)    18
10.ΟΦΙ (14)                         17
11.Ρόδος (10)                     16
12.Διαγόρας (13)              14
13.Επισκοπή (13)              13
——————————————-
-.Καραϊσκάκης (13)             12
15.Αστέρας Βλαχιώτη (12) 7
16.Ηρόδοτος (13)                  6
17.Ζάκυνθος (13)                   4

Η συνέχεια (εξ αναβολής)
Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου (15:00)
7η αγωνιστική: Ρόδος-Καλλιθέα (Δημ. Στάδιο Ρόδου)
11η αγωνιστική: Κηφισιά-Ηρόδοτος (Δημ. Στάδιο Καισαριανής “Μιχ. Κρητικόπουλος”)
11η αγωνιστική: Εργοτέλης-Χανιά (Παγκρήτιο Στάδιο)
11η αγωνιστική: Αστέρας Βλαχιώτη-Διαγόρας (Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
12η αγωνιστική: Αιγάλεω-Καλαμάτα (Δημ. “Σταύρος Μαυροθαλασσίτης”)
12η αγωνιστική: ΟΦΙ-Καραϊσκάκης (Βουζουνεράκειο Στάδιο)

Επόμενη αγωνιστική (17η)
Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 15:00
Καλαμάτα-Κηφισιά
Παναθηναϊκός Β-Επισκοπή
Καραϊσκάκης-Ρόδος
Εργοτέλης-Λεβαδειακός
Αστέρας Βλαχιώτη-Ηρόδοτος
Διαγόρας- Αιγάλεω
Χανιά-Καλλιθέα
Ζάκυνθος-ΟΦΙ
Ρεπό: ΑΕΚ Β

Συνεχίζεται ο καλπασμός της Βέροιας

Βόρειος Όμιλος

16η αγωνιστική

Σάββατο 29 Ιανουαρίου
ΑΕΛ – ΠΑΟΚ Β                           0-0

Κυριακή 30 Ιανουαρίου
Ολυμπιακός Β – Νίκη Βόλου    2-0
(9′ Κωστή, 51′ Μαρίνος)

Απόλλων Λάρ – Ολυμπιακός Β  1-1
(8′ Νούσιος / 49′ Κότος)

Πανσερραϊκός – Αλμωπός Αρ    1-3
(68′ Κανίς / 47′ Ρόβας, 88′ Σουλιώτης, 90+2′ Πέττας)

Ηρακλής – Καβάλα                        1-2
(68′ Τόμας / 15′ αυτ. Παλαβράκης, 90′ Σαμπανίδης)

Βέροια – Θεσπρωτός                       2-1
(32′ Φοφανά, 59′ Πασάς / 83′ Βασιλάκης)

Απόλλων Πόντου – Ξάνθη                 0-0

Αναγέννηση Καρδίτσας – Πιερικός 2-0
(16′ Μπάλλας, 73′ Μπενγκόα)

Ρεπό: Τρίκαλα

Βαθμολογία
1. Βέροια (14)                           33
—————————————————–
2. ΑΕΛ (14)                                 27
3. Ξάνθη (12)                                24
4. Αναγέννηση Καρδίτσας (10) 22
5. Αλμωπός Αριδαίας (14)        21
-. Ολυμπιακός Β (14)                  21
7. Νίκη Βόλου (14)                   19
8. Θεσπρωτός (14)                  18
9. Ηρακλής (12)                         16
10. Πιερικός (15)                     14
-. ΠΑΟΚ Β (11)                           14
12. Απόλλων Πόντου (14)     13
-. Τρίκαλα (12)                            13
—————————————————–
-. Πανσερραϊκός (13)               12
15. Ολυμπιακός Βόλου (13)   10
16. Απόλλων Λάρισας (11)    10
17. Καβάλα (12)                          9

Η συνέχεια (εξ αναβολής)
Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου – 15:00
11η αγωνιστική: Αναγέννηση Καρδίτσας – Πανσερραϊκός (Δημ. Στ. Καρδίτσας)
12η αγωνιστική: ΠΑΟΚ Β – Νίκη Βόλου (γηπ. Μακεδονικού)
12η αγωνιστική: Ολυμπιακός Β – Ξάνθη (Π.Κ. Ρέντη)
12η αγωνιστική: Τρίκαλα – Αλμωπός Αριδαίας (Δημ. Στ. Τρικάλων)
12η αγωνιστική: ΑΕΛ – Καβάλα (Αλκαζάρ)
12η αγωνιστική: Απόλλων Λάρισας – Θεσπρωτός (γηπ. Φιλιππούπολης)
13η αγωνιστική: Πιερικός – Ηρακλής (Α’ ΔΑΚ Κατερίνης)

Επόμενη αγωνιστική (17η)
Κυριακή 6 Φεβρουαρίου – 15:00
Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας
Θεσπρωτός – Απόλλων Καλαμαριάς
Καβάλα – Βέροια
Αλμωπός Αριδαίας – Ηρακλής
Νίκη Βόλου – Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου – Ολυμπιακός Β
ΠΑΟΚ Β – Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα – Λάρισα
Ρεπό: Πιερικός

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Australian Open: Ραφαέλ Ναδάλ ο 21ος!

Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης 0-1: Σοκ για τους "πράσινους" στην πληγωμένη Λεωφόρο (Βίντεο)

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 - 2023 ekriti.gr | Όροι Χρήσης.
Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis