Super League 2: Πρεμιέρα με ισοπαλία η Επισκοπή, 1-1 με τον Ολυμπιακό Β'

ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β
 clock 18:28 | 05/11/2022

Επισκοπή και Ολυμπιακός Β' έμειναν στο 1-1 στην πρεμιέρα τους στη Super League 2. Τα πάντα σε αυτή την αναμέτρηση που έγινε στο στάδιο του Γάλλου, κρίθηκαν στις καθυστερήσεις με τις δύο ομάδες να αρνούνται να χάσουν και τελικά να μένουν στο 1-1.

Στο 57' ο Ολυμπιακός Β' έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μαυρουδή και οι γηπεδούχοι άρχισαν να ανεβάζουν στροφές και να πιέζουν για το γκολ που θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ.

Το γκολ ήρθε στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης από τον Χοβανισιάν με σουτ. Ο Ολυμπιακός Β', ωστόσο αντέδρασε και στο 90+3 ο Κατσουλίδης με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Επισκοπή (Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Πολίτης, Κούτσιας, Κεφαλάς, Λάμτσε, Εμπουέλε, Σαμουρκασόβι (59′ Κρίκλοου), Σκεντεράι (84′ Νταμπίζας), Σταθόπουλος (73′ Βουκελάτος), Χοβανισιάν, Παπαδόπουλος (73′ Αμπαφού).

Ολυμπιακός Β (Οκκάς): Στουρνάρας, Αποστολόπουλος, Νταμπό, Κωστή, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος (72′ Κουτσίδης), Βοΐλης, Χρυσόπουλος, Κινκουέ, Καράκουτης (60′ Τσέλιος).

Με το... δεξί ξεκίνησε ο Απόλωλων Σμύρνης τη διαδρομη του στην Super League 2, επικρατώντας 1-0 της ΑΕΚ Β', χάρη στο γκολ που σημείωσε στο 87' με κεφαλιά ο αρχηγός του  Ντομίνγκες.
 Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2: