ΟΦΗ: Ο Έρικ Λάρσον, η επόμενη μεταγραφή (βίντεο)

Λαρσον
 clock 07:04 | 12/08/2022

Ο Ερικ Λάρσον είναι ο «εκλεκτός» του ΟΦΗ για το δεξί άκρο της άμυνάς του όπως μεταδίδουν τις τελευταίες ώρες τα ΜΜΕ της Σουηδίας και φαίνεται πως είναι ένα τελειωμένο deal. Πρόκειται για τον 31χρονο ακραίο οπισθοφύλακα της Μάλμε ο οποίος σύμφωνα με την «aftonbladet» που έφερε στο προσκήνιο το θέμα έχει συμφωνήσει σε όλα με τους Κρητικούς και τις επόμενες ημέρες θα έρθει στην Ελλάδα για λογαριασμό του.

Ο διεθνής μπακ μετρά 170 ματς με τη Μάλμεαπό το 2018 που πήγε εκεί και μάλιστα σε αυτό το διάστημα κατέκτησε δύο πρωταθλήματα και ένα Κύπελλο, ενώ ξεκίνησε από την Γκέλφε και συνέχισε στη Σούντσβαλ.

Με 41 συμμετοχές και στα Κύπελλα Ευρώπης (2 γκολ/2 ασίστ) προβάλει ως μία πολύ καλή κίνηση.

Τα τελευταία του λεπτά με τη Μάλμε έπαιξε το βράδυ της Πέμπτης (11/8) .O Σουηδός μπακ πέρασε αναγκαστικά στο 78ο λεπτό του εκτός έδρας αγώνα με τη Ντουντελάνζ για τον Γ' προκριματικό γύρο του Europa League στη θέση του Όλσον που τραυματίστηκε.

Αυτή ήταν η 170η συμμετοχή του 31χρονου αμυντικού με τη Μάλμε και πιθανότατα η τελευταία, καθώς απομένουν τα τυπικά για να φορέσει τα ασπρόμαυρα των Κρητικών. Για την ιστορία το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2 και οι Σουηδοί προκρίθηκαν χάρη στη νίκη τους με 3-0 στο πρώτο παιχνίδι.

Τοράρινσον: Από τη Eurovision, στον ΟΦΗ (video)

Σλόβαν Μπρατισλάβας - Ολυμπιακός 3-4 (2-2) : Πρόκριση στα πέναλτι για τους ερυθρόλευκους (βίντεο)