Βολει: Πήρε πόντο στην Κηφισιά ο ΟΦΗ-'Ηττες της ΓΕΗ

ΒΟΛΕΙ ΟΦΗ
 clock 00:35 | 24/01/2022

Ο ΟΦΗ "φλέρταρε" με τη νίκη στο Ζηρίνειο απέναντι στην Κηφισιά, χάνοντας τελικά στο τάι-μπρέικ (3-2) έπειτα από αγώνα… θρίλερ.

Η ηρακλειώτικη ομάδα στο ντεμπούτο του Αμερικανού Ουίξορεκ παρουσιάστηκε βελτιωμένη και πήρε έναν σημαντικό βαθμό για την προσπάθεια που κάνει να παραμείνει στη Volley League.

Το πρώτο σετ κατέληξε στον ΟΦΗ με 25-22, για να απαντήσει με το ίδιο σκορ η Κηφισιά, η οποία ανέτρεψε την κατάσταση επικρατώντας και στο τρίτο με 25-21. Ο ΟΦΗ έστειλε το παιχνίδι στο τάι-μπρέικ (23-25) έστω και χωρίς τον Κώστα Δεληκώστα στον πάγκο του, που αποβλήθηκε.

Στο τάι-μπρέικ ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 4-1 και 8-5, για να αντιδράσουν οι γηπεδούχοι και να γίνει… θρίλερ η συνέχεια. Ο εκπρόσωπος της Κρήτης στη μεγάλη κατηγορία είχε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη με ματς μπολ στο 16-17 αλλά την έχασε, με την Κηφισιά τελικά να επικρατεί με 20-18.

7.Φίλιππος Βέροιας   3 (8-27)
8.ΟΦΗ                              3 (5-29)

Η επόμενη αγωνιστική (11η)
Μίλων-Κηφισιά
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
Φίλιππος Βέροιας-ΟΦΗ
Φοίνικας Σύρου-Παναθηναϊκός

Η ΓΕ Ηρακλείου δεν μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο στην πρωτοπόρο της Α2 Αργυρούπολη, η οποία συνέχισε τη νικηφόρα πορεία της με 3-0 σετ.

ΑΕ Αμπελοκήπων-Ενωση Βύρωνα

Η ΓΕ Ηρακλείου πάλεψε στα ίσα το παιχνίδι με τον Ιωνικό, αλλά "λύγισε" στο τάι-μπρέικ, χάνοντας με 3-2 σετ στο κλειστό Λίντο.

Τα σετ: 25-22, 17-25, 19-25, 25-22, 8-15

Μπάσκετ: Ολα τα αποτελέσματα σε Α1,Β,Γ εθνική και ΕΚΑΣΚ

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0: Πρώτη νίκη για το 2022-Η Βαθμολογία