Α1 ΕΠΣΗ: Στον τελικό ο Αλμυρός,2-1 τη Μινωική στην παράταση(video)

clock 18:45 | 23/04/2014

Με γκολ του Ποτηράκη στο 114΄ ,ο Αλμυρός νίκησε στην παράταση την Μινωική με 2-1 και προκρίθηκε στον κυριακάτικο τελικό(γήπεδο ΟΦΗ-19.30) της Α1 ΕΠΣΗ,οπου θα αντιμετωπίσει τον Ζαρό .Η Μινωική προηγήθηκε στο 16΄ με κεφαλιά του Σεραφειμίδη,μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ανδρεαδάκη για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 27΄ με κεφαλιά του  Ανδρέα Στρατήγη .Το 1-1 παρέμεινε και στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις ευκαιρίες των δυο ομάδων που είχαν τρία  δοκάρια (Μανωλακάκης  57' και Απλαδάς 61΄ για τον Αλμυρό και Αναγνωστάκης στο 71' για τη Μινωική).Στην παράταση ο Αλμυρός με γκολ του Ποτηράκη στο 114΄ πήρε τη νίκη-πρόκριση.Η Μινωική έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 120΄ με το Ζανελάρι ενώ διαμαρτύρεται για το ακυρωθέν γκολ του Τσαφαντάκη στο 79',υποστηρίζοντας ότι ο σκόρερ δεν ήταν σε θέση οφσάιντ.

Αλμυρός (Νίκος Ανδριανάκης): Χωραφάκης, Μανωλακάκης, Μανιαδάκης(93′ Ποτηράκης), Φελεγκάκης, Αποστολάκης, Πετράκης, Στρατήγης Π.(105′ Καρέλης), Καραντινάκης, Στρατήγης Α., Κοκκινάκης(115'Μιχελουδάκης), Απλαδάς
Μινωική (Μανώλης Σουτζής): Σπανός, Παναγιωτάκης, Κυπαράκης, Αναγνωστάκης(117΄Δημήτρης Τσαφαντάκης), Ρουμελιώτης Δ., Τσαφαντάκης Κ., Ρουμελιώτης Π., Ανδρεαδάκης, Λέσι, Ντρέτσα, Σεραφειμίδης(85′ Ζανελάρης)