ΟΦΗ Γιαννούλης: "Επιβεβαιώστε όσα λέει για εμάς όλη η Ελλάδα"

φελιππε-ντικο
 clock 20:05 | 03/10/2023

Αρχηγική ομιλία από τον Κώστα Γιαννούλη στα αποδυτήρια, πριν από το χθεσινό ματς με την ΑΕΚ στο «Γεντί Κουλέ».

Ο αρχηγός του ΟΦΗ Κώστας Γιαννούλης, μίλησε στην ψυχή της συμπαικτών του πριν το ματς: «Μάγκες, όλη η Ελλάδα λέει ότι η ΑΕΚ παίζει απόψε ντέρμπι γιατί έχουμε καλή ομάδα και καλούς παίκτες. Μας σέβονται και ξέρουν ότι μπορούμε να κερδίσουμε οποιονδήποτε εδώ μέσα. Πάμε να δείξουμε όλα όσα λέει για εμάς η Ελλάδα» ήταν τα λόγια του.

Στο μεταξύ κόντρα στην ΑΕΚ ο Λουίς Φελίπε σκόραρε για τρίτη συνεχόμενη φορά. Τα τέρματα του Βραζιλιάνου επιθετικού απέφεραν πέντε βαθμούς στον ΟΦΗ σε διάστημα εννέα ημερών.

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός “έσπασε” το ρόδι (στο φετινό πρωτάθλημα) στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Ατρόμητο για την 5η αγωνιστική όπου βρήκε δίχτυα με κεφαλιά. 1-1 το τελικό σκορ.

Την επόμενη (6η) αγωνιστική το… ξαναέκανε. Σκόραρε (αυτή τη φορά με σουτ) στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό. Επίσης 1-1 το τελικό σκορ.

Στο τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που σκόραρε ο ΟΦΗ νίκησε. Στο 5ο λεπτό του εντός έδρας αγώνα με την ΑΕΚ άνοιξε με κεφαλιά το σκορ και έβαλε της βάσεις για την επικράτηση της Κρητικής ομάδας (με 2-0).

Το εντυπωσιακό είναι πως κόντρα σε Ατρόμητο και ΑΕΚ σκόραρε σε μόλις δύο τελικές (ανά παιχνίδι). Αντίθετα στο Αγρίνιο χρειάστηκε επτά τελικές προσπάθειες για να βρει δίχτυα.

Ο 30χρονος στράικερ, ο οποίος είχε προ ημερών (27/09) γενέθλια, σκοράρει για τρίτη διαδοχική αγωνιστική περίοδο με τη φανέλα του ΟΦΗ. Δώδεκα γκολ στο σύνολο σε 29 παιχνίδια (όλα για το πρωτάθλημα).

Προκριματικά Euro 2024: Με Κωνσταντέλια οι κλήσεις της Εθνικής ομάδας

Σπανούλης: «Να ξανακάνουμε την Εθνική μεγάλη, έχω μιλήσει με τον Γιάννη και θέλει να είναι στην ομάδα το καλοκαίρι»