Ο Φετφαζίδης «πάγωσε» το Περιστέρι-Βόλος και Παναθηναϊκός σκόραραν από τη βούλα

clock 22:19 | 08/12/2019

Ο Άρης με ένα υπέροχο τέρμα του Φετφατζίδη στο 92ο λεπτό πήρε το βαθμό μέσα στο Περιστέρι με αντίπαλο τον Ατρόμητο (2-2) και παραμένει αήττητος με τον Ένινγκ στον πάγκο!

Ο πρώην (Σάββας Παντελίδης) λίγο έλειψε στο ντεμπούτο του στον πάγκο του Ατρόμητου να σπάσει το αήττητο του Άρη με τον Ένινγκ στον πάγκο (τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες).

Ατρόμητος-Άρης 2-2: Τα highlights από το Περιστέρι

Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν δυο φορές (24’ με το καταπληκτικό γκολ του Βέλλιου και το πέναλτι του Μανούσου στο 86’) αλλά οι Θεσσαλονικείς βρήκαν απαντήσεις.

Στις καθυστερήσεις του α’ μέρους ο Μπρούνα Γκάμα ήταν εκείνος που πέτυχε το 1-1 και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, ο κορυφαίος του γηπέδου Φετφατζίδης με μια μαγική ενέργεια και άψογο τελείωμα έγραψε το 2-2 που δεν άλλαξε αν και χάθηκαν ευκαιρίες ακόμη και για τρίτο τέρμα από τις δυο ομάδες!

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ...1-1

Θετικό αποτέλεσμα μπορεί να χαρακτηριστεί για τον ΝΠΣ Βόλο η ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό. Ωστόσο, γεγονός παραμένει η μόλις μια νίκη στα εννέα τελευταία παιχνίδια για τη νεοφώτιστη ομάδα. Το τέταρτο φετινό γκολ του Χουάν Μουνίθ στάθηκε αρκετό για να χαρίσει το βαθμό στους Θεσσαλούς που φαίνεται να στρέφουν πια την προσοχή τους στα Play Out μετά το ελπιδοφόρο τους ξεκίνημα. Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης του ΠΑΟ βρήκε για τρίτη φορά στη φετινή σεζόν δίχτυα, σκοράροντας μάλιστα για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική από την άσπρη βούλα! Οι "πράσινοι" έμειναν μεν αήττητοι για πέμπτο σερί παιχνίδι (δυο εντός έδρας νίκες, τρεις εκτός έδρας ισοπαλίες), ωστόσο ακόμη δεν έχουν καταφέρει να βρεθούν εντός της πρώτης εξάδας.