Γ Εθνική: Νίκη του ΠΟΑ,κολλημένος με τις ισοπαλίες ο Αλμυρός

ΠΟΑ
 clock 18:17 | 19/11/2023

Πανιώνιος και Εθνικός συνέχισαν με νίκες στον τέταρτο όμιλο της Γ' Εθνικής. Νίκη για ΠΟΑ, ισοπαλία ο Αλμυρός(6η), ήττες για Επισκοπή, ΑΟΑΝ, Ερμή Ζωνιανών.

Ο Πανιώνιος σκόραρε δύο φορές (6′ Ιγνατίδης, 45′ Γεμιστός) στο πρώτο ημίχρονο στη Ριζούπολη, ο Απόλλων μείωσε στο 63ο λεπτό με τον Σάλα αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο και η ομάδα της Νέας Σμύρνης συνεχίζει νε προπορεύεται στον τέταρτο όμιλο.

Ο ΠΟΑ ήταν ο νικητής του Κρητικού ντέρμπι της αγωνιστικής. Σκοράροντας από μία φορά σε κάθε ημίχρονο (25′ Καϊμακαμούδης, 77′ Γιακουμάκης) πέρασε νικηφόρα από τα Ζωνιανά επιρκατώντας του τοπικού Ερμή με 2-0.

Από την άσπρη βούλα “λύγισε” η Επισκοπή. Ο Άρης Πετρούπολης κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Τσιλιγκίρης ήταν εύστοχος και καθόρισε τον νικητή και το τελικό αποτέλεσμα.

Τρίτος και αήττητος παρέμεινε ο Αλμυρός, ο οποίος προηγήθηκε εκτός έδρας της Αγίας Παρασκευής στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (47′) με τον Πιερτζάκομι, αλλά τελικά επιστρέφει στο Γάζι με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) καθώς οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 80ό λεπτό με τον Καραγιάννη.

Τέλος ο ΑΟΑΝ γνώρισε εκτός έδρας ήττα από τον Εθνικό με 1-0 χάρη στο γκολ του Σεκούμπα στο 76ο λεπτό. Συνοπτικά η εικόνα της αγωνιστικής:

Super League 2: Στην 6η θέση ο Γιούχτας ,0-0 με Χανιά-Βαθμολογίες

Φόρμουλα 1-Λας Βέγκας: Νέος θρίαμβος Φερστάπεν - Πανηγύρισε τον τίτλο με την 14η νίκη ο Φερστάπεν