Γ Εθνική: Ισοπαλίες για Αλμυρό, ΠΟΑ

ALMYROS
 clock 18:05 | 12/11/2023

Ο Αλμυρός αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα στο Γάζι με την Προοδευτική για την 7η αγωνιστική της Γ Εθνικής, ο ΑΟΑΝ νίκησε με 2-0 στην έδρα του τον Ελλοπιακό χάρη στα τέρματα του Πήλιου στο 22ο και του Πολυσή στο 85ο λεπτό.

Ήττες για τις Ρεθυμνιώτικες ομάδες της κατηγορίας. Η Επισκοπή βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 κόντρα στην Αγία Παρασκευή αλλά έφερε το ματς στα ίσια (72′ Κάμερον, 84′ Δωματάς), όμως δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα καθώς το γκολ του Στυλιανόπουλου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας.

Η μόνη ομάδα του νησιού που αγωνίσθηκε εκτός Κρήτης, ο Ερμής Ζωνιανών, γνώρισε την ήττα από τον Φωστήρα με 1-0 δεχόμενος το γκολ στις καθυστερήσεις κι ενώ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο. Τέλος ο ΠΟΑ προηγήθηκε στο Ατσαλένιο του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Νύκταρη στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, αλλά ο Πιαστόπουλος στο 78ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσια.

Super League 2: Άτυχος ο Γιούχτας, ήττα 1-0 από το Αιγάλεω

Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθηνών: Ατανάνε και Κίπτου οι νικητές, Πριβιλέτζιο και Καραϊσκος οι πρώτοι Έλληνες(vid)