Πραγματοποιήθηκε σήμερα (7/11) η κλήρωση της Γ Εθνικής και το πρόγραμμα της πρεμιέρας για τις κρητικές ομάδες στον 5ο όμιλο έχει ως εξής:
Φωστήρας - Τυμπάκι, Αλμυρός - Αρης Πετρούπολης, Πόρος- Αγία Παρασκευή, Μαρκό- Γιούχτας και ΑΟΑΝ -Θύελλα Ραφήνας.
Μετά την κανονική διάρκεια θα διεξαχθεί ειδικό πρωτάθλημα των 5 πρωταθλητών ομίλων, 10 αγωνιστικών και οι 4 πρώτες θα πάρουν το εισιτήριο για τη Super League 2.
Από πρώτο όμιλο θα υποβιβαστούν οι 6 τελευταίες ομάδες, από τους υπόλοιπους ομίλους οι 5 τελευταίες ομάδες και η 6η χειρότερη.
Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής αρχίζει το Σαββατοκύριακο (12-13/11)
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1η αγωνιστική
Μοσχάτο - Άγιος Ιερόθεος
Φωστήρας - ΑΟ Τυμπακίου
Άγιος Νικόλαος - Θύελλα Ραφήνας
Αλμυρός - Άρης Πετρούπολης
Εθνικός - Κερατσίνι
Πόρος - Αγία Παρασκευή
Μαρκό - Γιούχτας
2η αγωνιστική
Φωστήρας - Μοσχάτο
Άγιος Ιερόθεος - Άγιος Νικόλαος
ΑΟ Τυμπακίου - Αλμυρός
Θύελλα Ραφήνας - Εθνικός
Άρης Πετρούπολης - Πόρος
Κερατσίνι - Μαρκό
Αγία Παρασκευή - Γιούχτας
3η αγωνιστική
Μοσχάτο - Άγιος Νικόλαος
Αλμυρός - Φωστήρας
Εθνικός - Άγιος Ιερόθεος
Πόρος - ΑΟ Τυμπακίου
Μαρκό - Θύελλα Ραφήνας
Γιούχτας - Άρης Πετρούπολης
Αγία Παρασκευή - Κερατσίνι
4η αγωνιστική
Αλμυρός - Μοσχάτο
Άγιος Νικόλαος - Εθνικός
Φωστήρας - Πόρος
Άγιος Ιερόθεος - Μαρκό
ΑΟ Τυμπακίου - Γιούχτας
Θύελλα Ραφήνας - Αγία Παρασκευή
Άρης Πετρούπολης - Κερατσίνι
5η αγωνιστική
Μοσχάτο - Εθνικός
Πόρος - Αλμυρός
Μαρκό - Άγιος Νικόλαος
Γιούχτας - Φωστήρας
Αγία Παρασκευή - Άγιος Ιερόθεος
Κερατσίνι - ΑΟ Τυμπακίου
Άρης Πετρούπολης - Θύελλα Ραφήνας
6η αγωνιστική
Πόρος - Μοσχάτο
Εθνικός - Μαρκό
Αλμυρός - Γιούχτας
Άγιος Νικόλαος - Αγία Παρασκευή
Φωστήρας - Κερατσίνι
Άγιος Ιερόθεος - Άρης Πετρούπολης
ΑΟ Τυμπακίου - Θύελλα Ραφήνας
7η αγωνιστική
Μοσχάτο - Μαρκό
Γιούχτας - Πόρος
Αγία Παρασκευή - Εθνικός
Κερατσίνι - Αλμυρός
Άρης Πετρούπολης - Άγιος Νικόλαος
Θύελλα Ραφήνας - Φωστήρας
ΑΟ Τυμπακίου - Άγιος Ιερόθεος
8η αγωνιστική
Γιούχτας - Μοσχάτο
Μαρκό - Αγία Παρασκευή
Πόρος - Κερατσίνι
Εθνικός - Άρης Πετρούπολης
Αλμυρός - Θύελλα Ραφήνας
Άγιος Νικόλαος - ΑΟ Τυμπακίου
Φωστήρας - Άγιος Ιερόθεος
9η αγωνιστική
Μοσχάτο - Αγία Παρασκευή
Κερατσίνι - Γιούχτας
Άρης Πετρούπολης - Μαρκό
Θύελλα Ραφήνας - Πόρος
ΑΟ Τυμπακίου - Εθνικός
Άγιος Ιερόθεος - Αλμυρός
Άγιος Νικόλαος - Φωστήρας
10η αγωνιστική
Κερατσίνι - Μοσχάτο
Αγία Παρασκευή - Άρης Πετρούπολης
Γιούχτας - Θύελλα Ραφήνας
Μαρκό - ΑΟ Τυμπακίου
Πόρος - Άγιος Ιερόθεος
Εθνικός - Φωστήρας
Αλμυρός - Άγιος Νικόλαος
11η αγωνιστική
Μοσχάτο - Άρης Πετρούπολης
Θύελλα Ραφήνας - Κερατσίνι
ΑΟ Τυμπακίου - Αγία Παρασκευή
Άγιος Ιερόθεος - Γιούχτας
Φωστήρας - Μαρκό
Άγιος Νικόλαος - Πόρος
Εθνικός - Αλμυρός
12η αγωνιστική
Θύελλα Ραφήνας - Μοσχάτο
Άρης Πετρούπολης - ΑΟ Τυμπακίου
Κερατσίνι - Άγιος Ιερόθεος
Αγία Παρασκευή - Φωστήρας
Γιούχτας - Άγιος Νικόλαος
Μαρκό - Αλμυρός
Πόρος - Εθνικός
13η αγωνιστική
Μοσχάτο - ΑΟ Τυμπακίου
Άγιος Ιερόθεος - Θύελλα Ραφήνας
Φωστήρας - Άρης Πετρούπολης
Άγιος Νικόλαος - Κερατσίνι
Αλμυρός - Αγία Παρασκευή
Εθνικός - Γιούχτας
Μαρκό - Πόρος
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
ΟΦΗ: Επέστρεψε μετά από δύομισι μήνες ο Νέιρα
Κλήρωση Champions League: Σούπερ ντέρμπι Λίβερπουλ-Ρεάλ και Παρί-Μπάγερν!