Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πάλης: Ασημένιο μετάλλιο ο Κρητικός Γιάννης Καργιωτάκης

Γιαννης Καργιωτάκης
 clock 13:59 | 27/04/2021

Νέα μεγάλη επιτυχία για την ελληνική Πάλη μετα το ασημένιο της Μαρίας Πρεβολαράκη. Ο Γιάννης Καργιωτάκης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 130κ. στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Πάλης υποταγής που διεξάγεται στην Πολωνία

Ο Κρητικός πρωταθλητής ξεκίνησε εντυπωσιακά τη διοργάνωση και στα προημιτελικά νίκησε με 5-0 τον Ισπανό Χερέιδα . Στον ημιτελικό ο Έλληνας πρωταθλητής πραγματοποίησε νέα μεγάλη εμφάνιση και επικράτησε με 7-0 του Σέρβου Πέτκοβιτς, εξασφαλίζοντας τη θέση στον τελικό.

Στο μεγάλο τελικό ο Καργιωτάκης έχασε με 6-2 από το Ρώσο Γκουσέινοφ και φόρεσε το ασημένιο μετάλλιο στο στήθος, που αναμφίβολα αποτελεί πολύ μεγάλη επιτυχία.

Στις υπόλοιπες ελληνικές συμμετοχές ο επίσης Ηρακλειώτης Γιώργος Δραμητινός κατετάγη έβδομος με μια νίκη και μία ήττα στην κατηγορία των 100κ., κάνοντας θετική εμφάνιση μετά τον τραυματισμό του.

Τέλος στα 84κ. ο Κώστας Χιουτάκος έχασε από τον Πολωνό Κούμπιτ στη φάση των «16» κι αποκλείστηκε.

Super League: Διαιτητής χάρισε τον μισθό του σε φιλανθρωπικό ίδρυμα!

Champions League: Ρεάλ-Τσέλσι απόψε στον πρώτο ημιτελικό