Copa Libertadores: Το σήκωσε ξανά η Παλμέιρας

clock 15:16 | 28/11/2021

Η Παλμέιρας έκανε το το back to back στον τελικό του Copa Libertadores, κατακτώντας ξανά το τρόπαιο με νίκη 2-1 στην παράταση επί της Φλαμένγκο.

Μόλις μετά τη συμπλήρωση πέντε λεπτών, η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα άνοιξε το σκορ με τον Βέιγκα. Στη συνέχεια, η Φλαμένγκο εξισορρόπησε το παιχνίδι και στο 72' ισοφάρισε με τον Γκάμπι.

Τίποτα δεν άλλαξε στα εναπομείναντα λεπτά του κανονικής διάρκειας και το παιχνίδι οδηγήθηκε σε παράταση. Εκεί, στο 96' ο Ντέιβερσον εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος στην αντίπαλη άμυνα, έκλεψε την μπάλα και έκανε το 2-1 σε τετ-α-τετ.

Από εκεί και πέρα, η Παλμέιρας δεν δυσκολεύτηκε να διατηρήσει το υπέρ της σκορ και να κατακτήσει ξανά το βαρύτιμο τρόπαιο της Λατινικής Αμερικής στο «Σεντενάριο» του Μοντεβιδέο.

Super League -11η Αγωνιστική: Ξεχωρίζει το ντέρμπι ΠΑΟΚ-Άρης

ΟΦΗ-Ιωνικός στις 15:00: Για τη νίκη που θα τον ανεβάσει στην 4η θέση