Α1 ΕΠΣΗ: Μεγάλη νίκη του ΑΟΤ στη Ν. Αλικαρνασσό, 1-0 τον Ηρόδοτο - Τα αποτελέσματα

ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΤ
 clock 17:32 | 20/12/2023

Ο ΑΟΤ επικράτησε με 1-0 του Ηροδότου στη Νέα Αλικαρνασσό και πλέον φιγουράρει μόνος πρώτος στην βαθμολογία της Α1 ΕΠΣΗ.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις,  Στο 40’ ο Κανδηλάκης πήρε την κεφαλιά με τον Βλαχάκη να μπλοκάρει, ενώ στο 42’ ο Λούσι πήρε επίσης μία κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει άουτ. Ένα λεπτό νωρίτερα είχε προηγηθεί η μεγάλη ευκαιρία του ΑΟΤ με την προβολή του Μεταξάκη που απέκρουσε σε κόρνερ ο Ζαφείρης.

Στο δεύτερο ημίχρονο η το Τυμπάκι συνέχισε να πατάει καλύτερα στο γήπεδο, όμως ο Ηρόδοτος είχε την πρώτη καλή στιγμή με το σουτ του Νάκα στο 58’ να φεύγει λίγο άουτ. Στο 60’ η ομάδα του Νίκου Σουτζή άνοιξε το σκορ, με τον Παπανδρέου να σκοράρει με ωραίο σουτ από τα όρια της περιοχής και να κάνει το 0-1. Ο Ηρόδοτος πίεσε για την ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Α1 ΕΠΣΗ – 14η αγωνιστική

ΠΑΝΟΜ – Ρωμανός 2-2 88′, 90+’ Ρούκα / 8′ Παχάκης, 62′ Κομνηνός

Μοίρες – Ρούβας 2-1 45′ Μεντουδάκης, 75′ Παπαδομανωλάκης / 13′ Κουτσογιαννάκης

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-0 86′ Φρόκου

Τύλισος – Εργοτέλης 3-1 8′ αυτ. Μιράσι, 33′ Μιχελουδάκης, 37′ Μανιουδής / 70′ Σφακιανάκης

Ηρόδοτος – ΑΟΤ 0-1 60′ Παπανδρέου

Ανθεστίωνας – Μινωική 3-1 45′, 63′ Κουτάντος, 90′ Πεχυνάκης / 78′ Πατσάκης

Ποσειδώνας – Χερσόνησος 0-2
70′ Αρχοντάκης, 90′ Φρόκου

Δαμάστα – Μοχός 0-1