Εύκολη νίκη του ΟΦΗ, 3-0 τον Αχαρναϊκό

clock 17:53 | 23/04/2017

Ο ΟΦΗ χωρίς να εντυπωσιάσει με την εμφάνιση του νίκησε εύκολα τον Αχαρναϊκό στο γήπεδο Θόδωρος Βαρδινογιάννης με 3-0, διευρύνοντας στις 6 νίκες το σερί του στο πρωτάθλημα της Football League. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 36’ με τον Χαντί, στο 45’ ο Βουό έκανε το 2-0 ενώ το σκορ έκλεισε στο 76’ ο μπόατεγκ.
Παρά τη νίκη του ο ΟΦΗ παρέμεινε σε απόσταση 11 βαθμών από τις θέσεις ανόδου , 6 αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος. Διαιτητής: Ντάουλας (Αθήνας)
Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Πετεινάτος (Χανίων).
ΟΦΗ: Στρέζος, Κώτσιος, Παντίδος, Νάστος (80' Χίζι), Μιλοσάβλιεφ (33' Ογκμποε), Βουό, Χαντί (75' Πουρτουλίδης), Πάγκαλος, Κιάσσος, Μπόατεγκ, Βαλλιάνος.
Στον πάγκο οι: Δάφκος, Οστοιτς, Πουρτουλίδης, Βρετός, Κομεσίδης, Χίσι, Ογκμποε.
Αχαρναικός: Ψύχος, Κυριαζόπουλος, Τσουβαλτσίδης, Σωτηράκος, Μεγαλοοικονόμου, Αναστασίου, Πλαβούκος, Παπατόλιος (80' Τζανέτος), Ντάγκρας (46' Μεζίνι), Λύρας (68' Σιάνης), Ζαχαρος.
ΤΟ ΦΙΛΜ TOY AΓΩΝΑ
4' Ο ΟΦΗ ζητάει πέναλτι. Μετά απο μπαλιά του Μπόατεγκ στον Κιάσσο, ο τελευταίος περνάει την μπάλα απο τον αμυντικό του Αχαρναικού, η μπάλα χτυπάει στο χέρι του, αλλά βοηθός και διαιτητής λένε όχι παρά τις διαμαρτυρίες των παικτών του ΟΦΗ.
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Χαντί με έξοχη ενέργεια δίνει έτοιμο γκολ στον Βουό, ο οποίος με κεφαλιά απο την μικρή περιοχή, αστοχεί!
30' Φάση μετά απο πολύ ωρα για τον ΟΦΗ. Ωραία σέντρα του Κιάσσου, ο Βουό κατεβάζει τη μπάλα, αλλά το σούτ που έκανε, απο το σημείο του πέναλτι ήταν απελπιστικά άστοχο.
33' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εξω ο Μιλοσάβλιεφ που τραυματίστηκε και μπήκε ο Ογκμποε.
36' Ο ΟΦΗ ανοίγει το σκορ. Εξαιρετικός συνδιασμός του Βουό, στον Πάγκαλο, εκείνος γύρισε ωραία στον Χαντί, ο οποίος με ωραίο πλασέ απο το ύψος της μικρής περιοχής άνοιξε το σκορ (1-0).
45' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Ογκμποε, κεφαλιά του Πάγκαλο και ο Βουό με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Υπέροχος συνδιασμός και 2-0 ο ΟΦΗ!
46' Αλλαγή για τον Αχαρναικό. Βγήκε ο Ντάγκρας και μπήκε ο Μεζίνι.
47' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά-πάσα του Βουό, στον Χαντί, ο οποίος σουτάρει, η μπάλα στα σώματα!
49' Κίτρινη κάρτα στον Ζαχαρό.
55' Ο ΟΦΗ ξανά κοντά σε ένα τρίτο γκολ. Δυνατό σουτ του Ογκμποε απο πλάγια, ο γκολκήπερ του Αχαρναικού έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
57' Φαουλ του Χαντί, καρφωτή κεφαλιά του Κώτσιου, η μπάλα άουτ.
69' Το πρώτο σούτ του Αχαρναικού στο παιχνίδι. Ο Πλαβούκος σουτάρει απο το ύψος της περιοχής, ο Στρέζος μπλοκάρει τη μπάλα.
70' Κίτρινη κάρτα στον Σωτηράκο.
72' Κάθετη πάσα του Βουό στον Ογκμποε, ο οποίος πλάσαρε διαγώνια άουτ.
75' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Χαντί και μπαίνει ο Πουρρτουλίδης.
76' Το 3-0 για τον ΟΦΗ. Ο Ογκμποε βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και δίνει έτοιμο γκολ στον Μπόατεγκ ο οποίος πλασάρει ψύχραιμα μέσα απο την περιοχή και κάνει το 3-0.
80' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Νάστος και μπαίνει ο Χίσι.