Αθλητικά

Super League-Play Off : Ο Ολυμπιακός βγήκε νικητής στην... πρόβα τελικού-Tα αποτελέσματα(vid)

oly.jpg

Το γκολ του Γιώργου Μασούρα στο 32ο λεπτό έγραψε τη μοίρα του αγώνα στο «Γ. Καραϊσκάκης» ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ, για την 9η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.

Οι «ερυθρόλευκοι» επιβλήθηκαν 1-0 του «Δικέφαλου», συνδυάζοντας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το αποτέλεσμα με την απονομή που θα ακολουθούσε για την κατάκτηση του 46ου πρωταθλήματος της Ιστορίας τους. 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος (8΄ Καμαρά), Χολέμπας, Ανδρούτσος, Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Μασούρας (67΄ Φορτούνης), Ελ Αραμπί (77΄ Χασάν), Μπρούμα (67΄ Βαλμπουενά).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαϊηλίδης (76΄ Κρέσπο), Λύρατζης (46΄ Μιχάι), Αουγκούστο, Τσιγγάρας, Μπάμπα, Τζόλης (76΄ Κωνσταντέλιας), Ουάρντα (60΄ Ζίφκοβιτς), Κρμέντσικ (60΄ Σφιντέρσκι).

«Αγγαρεία» στη Θεσσαλονίκη

Σε ένα παιχνίδι που γρήγορα θα ξεχαστεί, Άρης και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως τέρματα, για την 9η αγωνιστική των Play Off .

Είχαν ευκαιρίες οι γηπεδούχοι, με παίκτη λιγότερο ολοκλήρωσε το «τριφύλλι» λόγω αποβολής του Αχιλλέα Πούγγουρα (71’) με απευθείας κόκκινη κάρτα.  

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σάκιτς (84’ Σούντγκρεν), Δεληζήσης, Ρόουζ, Γκάνεα, Σάσα, Ματίγια, Μαντσίνι (79’ Μπρούνο), Μπερτόγλιο (64’ Γκάμα), Ματέο, Μάνος.  

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Διούδης, Χουάνκαρ, Πούγγουρας, Σένκεφελντ (53’ Σάντσες), Μολό, Αλεξανδρόπουλος, Σανκαρέ (76’ Μπουζούκης), Βιγιαφάνιες, Χατζηγιοβάνης (63’ Ιωαννίδης), Μακέντα (75’ Καραγιάννης), Καρλίτος (63’ Μαουρίτσιο).  

Μοιρασιά (1-1) στην Τρίπολη

Ισόπαλος 1-1 ολοκληρώθηκε ο αγώνας Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ .

H Ένωση που προηγήθηκε με τον Ανσαριφάρντ στο 56΄, έχασε την ευκαιρία να προσπεράσει τον Άρη στην τρίτη θέση, ενώ ο Αστέρας που ισοφάρισε με τον Κώτσιρα στο 64΄, συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις του στα play off, μετρώντας 5 ισοπαλίες στην έδρα του.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Καστάνιο, Άλβαρεζ (86΄ Τασουλής), Μουνάφο, Μπελόκ (60΄ Κανελόπουλος), Λέο Τιλίκα (73΄ Αλί Μπαμπά), Γκόμεζ (60΄ Τζήμας), Σίτο (60΄ Ρετζίς), Μπαράλες

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Σβάρνας, Νεντελτσιάρου, Μπακάκης (65΄ Γαλανόπουλος), Βασιλαντωνόπουλος, Μιτάι (82΄ Μαχαίρας), Σάκχοφ, Σιμάνσκι, Τάνκοβιτς (65΄ Σαρδέλης), Αλμπάνης (76΄ Μάνταλος), Ανσαριφάρντ (76΄ Κοσίδης)

 

 

 

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής των play off:

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ.......... 1-0
Άρης – Παναθηναϊκός....... 0-0
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ ...1-1

Δείτε τη βαθμολογία:

superleague
superleague

 

Η τελευταία (10η) αγωνιστική:

Κυριακή 16 Μαΐου (19:30)

ΑΕΚ – Άρης
ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ Εθνική: Νίκες για ΠΟΑ και Ηρόδοτο (βαθμολογίες)

Football League: «Τρένο» η Καλαμάτα – Μεγάλο διπλό η Ρόδος (βαθμολογίες)

 

 

 

Αθλητικά

Euro 2020: Το ντέρμπι Αγγλία-Κροατία δεσπόζει στο πρόγραμμα της Κυριακής (13/6)

ΑΓΓΛΙΑ ΚΡΟΑΤΙΑ

Στην τρίτη μέρα (13/6) του Euro 2020 ξεχωρίζει αναμφίβολα το  ντέρμπι στο Λονδίνο, ανάμεσα στην Αγγλία και την Κροατία. Οι γηπεδούχοι που θεωρούνται από τα φαβορί της διοργάνωσης και θα είναι οι οικοδεσπότες των ημιτελικών και του τελικού, θέλουν να ξεκινήσουν με το δεξί, παίρνοντας και μία άτυπη ρεβάνς από τους Βαλκάνιους για τον αποκλεισμό από τον τελικό του Μουντιάλ του 2018.

Για τον 3ο όμιλο η Ολλανδία θα υποδεχθεί στο Άμστερνταμ την Ουκρανία και η Αυστρία θα παίξει στο Βουκουρέστι με την …πρωτάρα Βόρεια Μακεδονία.

Κυριακή 13 Ιουνίου

16:00 Αγγλία – Κροατία (4ος όμιλος, Λονδίνο)

19:00 Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία (3ος όμιλος, Βουκουρέστι)

22:00 Ολλανδία – Ουκρανία (3ος όμιλος, Άμστερνταμ).

Τα αποτελέσματα

11 Ιουνίου 22:00 Τουρκία – Ιταλία 0-3
12 Ιουνίου 16:00 Ουαλία – Ελβετία 1-1
12 Ιουνίου 19:00 Δανία – Φινλανδία 0-1
12 Ιουνίου 22:00 Βέλγιο – Ρωσία 3-0

Η συνέχεια

Δευτέρα 14 Ιουνίου

16:00 Σκωτία - Τσεχία
19:00 Πολωνία - Σλοβακία
22:00 Ισπανία - Σουηδία
Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία - Πορτογαλία
22:00 Γαλλία - Γερμανία
2η Αγωνιστική

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία - Ρωσία
19:00 Τουρκία - Ουαλία
22:00 Ιταλία - Ελβετία
Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία - Βόρεια Μακεδονία
19:00 Δανία - Βέλγιο
22:00 Ολλανδία - Αυστρία
Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία - Σλοβακία
19:00 Κροατία - Τσεχία
22:00 Αγγλία - Σκωτία
Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία - Γαλλία
19:00 Πορτογαλία - Γερμανία
22:00 Ισπανία - Πολωνία
3η Αγωνιστική

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία - Τουρκία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ιταλία - Ουαλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Βόρεια Μακεδονία - Ολλανδία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ουκρανία - Αυστρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Ρωσία - Δανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Φινλανδία - Βέλγιο ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία - Σκωτία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Τσεχία - Αγγλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σλοβακία - Ισπανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Σουηδία - Πολωνία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Γερμανία - Ουγγαρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Πορτογαλία - Γαλλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
Νοκ άουτ - Φάση των «16» EURO 2021

Σάββατο 26 Ιουνίου

2Α – 2Β (19:00, Αμστερνταμ)
1Α – 2Γ (22:00, Λονδίνο)
Κυριακή 27 Ιουνίου

3: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ (19:00, Βουδαπέστη)
4: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (22:00, Μπιλμπάο)
Δευτέρα 28 Ιουνίου

5: 2Δ – 2Ε (19:00, Κοπεγχάγη)
6: 1ΣΤ-3Α/Β/Γ (22:00, Βουκουρέστι)
Τρίτη 29 Ιουνίου

7: 1Δ – 2ΣΤ (19:00, Δουβλίνο)
8: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ (22:00, Γλασκώβη)
Προημιτελικοί EURO 2021

Παρασκευή 2 Ιουλίου

ΠΡ1: Νικητής 6 – Νικητής 5 (19:00, Αγία Πετρούπολη)
ΠΡ2: Νικητής 4 – Νικητής 2 (22:00, Μόναχο)
Σάββατο 3 Ιουλίου

ΠΡ3: Νικητής 3 – Νικητής 1 (19:00, Μπακού)
ΠΡ4: Νικητής 8 – Νικητής 7 (22:00, Ρώμη)
Ημιτελικοί EURO 2021

Τρίτη 6 Ιουλίου

ΗΜ1: Νικητής ΠΡ2 – Νικητής ΠΡ1 (22:00, Λονδίνο)
Τετάρτη 7 Ιουλίου

ΗΜ2: Νικητής ΠΡ4 – Νικητής ΠΡ3 (22:00, Λονδίνο)
Τελικός EURO 2021

Κυριακή 11 Ιουλίου

Νικητής ΗΜ1 – Νικητής ΗΜ2 (22:00, Λονδίνο)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Euro 2020: Ουαλία-Ελβετία 1-1 (video)

Euro 2020: Δανία-Φινλανδία 0-1 (video)