Super league 2: Πρεμιέρα με ήττα για τον Ο.Φ.Ιεράπετρας

οφιεραπετρας
 clock 17:16 | 13/11/2021

Με ήττα στο Βουζουνεράκειο από την Καλλιθέα με 2-1 ξεκίνησε ο Ο.Φ.Ιεράπετρας το πρωτάθλημα της Super League 2, καθώς στην 1η αγωνιστική είχε ρεπό.

H Καλλιθέα αξιοποίησε το καλό της 10λεπτο και με την κεφαλιά του Δούμτση στο 29' άνοιξε το σκορ στο ''Βουζουνεράκειο''. Στην επανάληψη, η κρητική ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει όμως ο Μουνιέ με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής στο 68' έβαλε μπροστά με 2 γκολ την ομάδα της Αθήνας. Ενα λεπτό αργότερα, ο ΟΦΙ κέρδισε πέναλτι, ο Μεσίντορο ήταν εύστοχος και το ματς απέκτησε ξανά ενδιαφέρον. Η ομάδα του Βεργέτη ανέβασε τις γραμμές της και προσπάθησε να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό. Ήθελε αλλά δεν μπορούσε ο ΟΦΙ... Τελικά η Καλλιθέα κράτησε με σχετική ευκολία το σκορ και έτσι το ματς ολοκληρώθηκε με νικήτρια την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Κοντοές, Ντι Λορέντζο (62’ Βουό), Ντε Λορέντζι, Κάρδαρης, Ψάνης, Λεμονής, Μπενίτεζ (75’ Κατάλντι), Μεσσιδόρο (86’ λ.τρ. Τασιουλής), Αντερέγκεν, Χιμένεθ

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Κοντοχρήστος, Ρόσσι (60’ Κονέ), Ευαγγέλου, Ρέντζας, Μπουλούλης, Χατζηδίμπας, Σαντάνα, Μουνιέ, Δούμτσης (76’ Βασιλούδης), Μάλτσι (76΄Κωστίκας)

Ιεράπετρα – Καλλιθέα 1-2

(70' πέν. Μεσιδόρο - 28' Δούμτσης, 68' Μουνιέ)

Νίκη Βόλου – Βέροια 2-2

(36' Τζοβάρας, 81' Τσουκαλάς - 29' Ράμος, 95' πέν Πασάς)

ΠΑΟΚ Β’ - Πανσερραϊκός 1-1

(53' Ίνγκασον - 27' Κανίς)

Θεσπρωτός - Πιερικός (14/11, 15:00)

Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου (14/11, 15:00)

Ολυμπιακός Βόλου - Ηρακλής (14/11, 15:00)

ΑΕΛ – Απόλλων Λάρισας (14/11, 15:00)

Εργοτέλης-Μπαδήμας: «Πρέπει να είμαστε αποτελεσματικοί για να πάρουμε τη νίκη» (vid)

ΟΦΗ-Ολυμπιακός Λευκωσίας 0-2: Νίκησε η ...ανθρωπιά στο Παγκρήτιο στάδιο