ΟΦΗ-Ολυμπιακός Λευκωσίας 0-2: Νίκησε η ...ανθρωπιά στο Παγκρήτιο στάδιο

οφη ολυμπιακος λευκωσίας
 clock 20:25 | 12/11/2021

Ο Ολυμπιακός Λευκωσίας νίκησε τον ΟΦΗ με 2-0 , σε φιλικό παιχνίδι φιλανθρωπικού χαρακτήρα που έγινε στο Παγκρητιο Στάδιο. Τα εσοδα του αγώνα θα δοθούν στους σεισμόπληκτους του Αρκαλοχωρίου.

Η Κυπριακή ομάδα ήταν καλύτερη και έφτασε δίκαια στη φιλική νίκη. Ο ΟΦΗ είχε δύο δοκάρια σε εκτελέσεις φάουλ των Ναμπί(9') και Λάμπρου (90')'. Στο τελευταίο 20λεπτο χρησιμοποιήθηκαν οι Τσιλιανίδης και Σταικος, που επανεμφανίστηκσν μετά τους σοβαρούς τραυματισμούς τους

Το φιλμ του αγώνα

4′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Λευκωσίας με τον Μαντζή, με προβολή μέσα από την περιοχή.(0-1)

5′ Σέντρα Καμάου, σουτ Ναμπί η μπάλα ψηλά άουτ

9′ Δοκάρι για τον ΟΦΗ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ναμπί

18′ Ο Ολυμπιακός Λευκωσίας σημειώνει και δεύτερο τέρμα και πάλι με τον Μαντζή, όμως ακυρ'ωνεται γιατί ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ

19′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Καμάου να βγαίνει από αριστερά και να κάνει το γύρισμα για τον Ναμπί μέσα στην περιοχή, ο Άγγλος μέσος δεν πρόλαβε τη μπάλα.

34′ Σουτ Σούλε η μπάλα περνάει άουτ

40′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Καστάνιος να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα να περνά δίπλα από την εστία του Cupic.

44′ Κεφαλιά του Πασαλίδη, μετά από σέντρα του Μαρινάκη, με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

45′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκαγιέγος,από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

50′ Κεφαλιά του Τοράλ, μπλόκαρε ο Cupic.

52′ Δεύυτερο γκολ για τον Ολυμπιακό Λευκωσίας, πάλι με τον Μάντζη με κοντινό πλασσέ (0-2)

74΄Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ωραία κίνηση του Λάμπρου από τα αριστερά σέντρα με την μπάλα να πηγαίνει στο ύψος του πέναλτι στον αμαρκάριστο Τοράλ που θα σουτάρει πάνω από την εστία των Κύπριων

76΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Λευκωσίας. Ο Κα θα βγει για ακόμη μια φορά ταχύτατα στην αντεπίθεση θα στρώσει στον Πεχλιβάνη που θα κάνει το σουτ αλλά ο Σωτηρίου θα αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

90'Διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ με το φάουλ του Λάμπρου να βρίσκει στο δοκάρι της εστίας του Κόβατς και στην συνέχεια ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού έδιωξε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Μεγιάδο.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γ. Πατεμτζής, με βοηθούς τους Δ. Μαυρουδή και Δ. Σφακιανάκη.

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Βούρος, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Γκαγιέγος, Ναμπί, Τοράλ, Καμάου, Κοροβέσης, Καστάνιος

Ολυμπιακός Λευκωσίας: Cupic, Confais, Boveda, Μάντζης, Samba, Πεχλιβάνης, Salli, Modou, Soares, Χαραλάμπους, Κυριάκου.

Εργοτέλης-Μπαδήμας: «Πρέπει να είμαστε αποτελεσματικοί για να πάρουμε τη νίκη» (vid)

Super League: “Στα μαλακά” έπεσαν Αρης και Βόλος!