Super League 2: Πρεμιέρα με δύο λευκές ισοπαλίες - Tην Κυριακή παίζουν Γιούχτας και Χανιά

Super League 2
 clock 18:55 | 23/09/2023

Πρεμιέρα των «λευκών» ισοπαλιών στον 2ο όμιλο της Super League 2, με τους Ολυμπιακό Β΄ και Καλλιθέα να μην μπορούν να μπουν… με το δεξί παραχωρώντας ισάριθμα 0-0 σε Ηλιούπολη και Παναχαϊκή αντίστοιχα.

Στην ενδεκάδα των Πειραιωτών βρέθηκε ο Ανδρούτσος, από ασίστ του οποίου στο 26΄ ο Μπα έπιασε την κεφαλιά κι έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Μεγάλη ευκαιρία για τη νίκη έχασε η Καλλιθέα, καθώς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Ματίγια εκτέλεσε πέναλτι, αλλά ο Κολοβούρης έπεσε στην αριστερή του γωνία κι απέκρουσε εντυπωσιακά.