Super League: Εκτός τίτλου η ΑΕΚ ! (Αποτελέσματα, βαθμολογία)

clock 22:19 | 21/12/2020

Με δυο παιχνίδια έκλεισε η 13η αγωνιστική της Super League, με τον Καρίμ Ανσαριφάρντ (στο 70΄) να σώζει την παρτίδα για την ΑΕΚ και να παίρνει το 2-2 από τον Βόλο στη Ριζούπολη. Οι Θεσσαλοί είχαν γυρίσει το ματς με τους Φεράρι (16΄) και Ουάρντα (34΄) "απαντώντας" έτσι στο γκολ του Τάνκοβιτς μόλις στο 3ο λεπτό.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε τελικά τον βαθμό στο 86' με 2-2 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης. Στο 23’ ο Παμλίδης άνοιξε το σκορ, για να "απαντήσει" στο 34’ ο Μουνάφο για τους φιλοξενούμενους. Στο 84' ο Λουίς Φερνάντεθ πήγε να δώσει το "διπλό", αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Κρίζμαν έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του.

Mε δύο παιχνίδια ξεκίνησε το Σάββατο (19/12) η δράση για τη 13η αγωνιστική της Super League, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την... τιμητική τους.

Αρχικά ο Απόλλων πέτυχε σπουδαίο διπλό στο Αγρίνιο, καθώς επιβλήθηκε 0-1 του τοπικού Παναιτωλικού, παίρνοντας έτσι σημαντική βαθμολογική «ανάσα» στην προσπάθεια να απεμπλακεί από τις τελευταίες θέσεις.

Λίγο αργότερα ο Άρης πρωταγωνίστησε σε μια μοναδική ποδοσφαιρική παράσταση στο Ηράκλειο, κάνοντας «φύλλο και φτερό» όλα τα αμυντικά συστήματα του ΟΦΗ για να φτάσει στο επιβλητικό 0-3!

Στα ματς της Κυριακής, ο Ολυμπιακός διέλυσε την ΑΕΛ με 5-1, ενώ στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Παναθηναϊκού (2-1).