Στις 4 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας η Μικτή ΕΠΣΗ Κ17 (video)

ΜΙΚΤΗ Κ17 ΕΠΣΗ
 clock 09:38 | 05/06/2022

Η Μικτή Κ17 της ΕΠΣ Ηρακλείου επικράτησε στη Σαντορίνη της ΕΠΣ Κυκλάδων με 2-1 και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος, όπου θα αντιμετωπίσει την ΕΠΣ Κορινθίας!

Η Κρητική ομάδα βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ. Στο 6ο λεπτό ο Ορφανός άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους (1-0).

Η ισοφάριση ήρθε στο 36ο λεπτό από τον νεοεισλθόντα Φανούρη Παπαδάκη. Το 1-1 έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια, στην ανάπαυλα των ημιχρόνων.

Στο 47ο λεπτό ένα άλλος νεοεισελθόντας, ο Γιάννης Γκιουλμιχάλης, έδωσε το προβάδισμα και εν τέλει τη νίκη (1-2) στην Ηρακλειώτικη ομάδα, η οποία στην ημιτελική φάση θα αντιμετωπίσει τη Μικτή Κ17 της ΕΠΣ Κορινθίας.

Κ17 Μικτή Κυκλάδων (Βαγγέλης Γατσέλος): Νικολάου, Ασράμ, Γιαοπάι, Φεγγής, Μαθιάσος, Βαμβακούσης (56′ Παντελαίος), Λέκκας, Μήλας (49′ Ευαγγελόπουλος), Γιαννακόπουλος, Ορφανός (75′ Δαμίγος), Δαφερέρας (56′ Ρούσσος).

Κ17 Μικτή Ηρακλείου (Γιάννης Χατζησεβαστός): Χαλκιαδάκης, Φρέσκος (30′ Κρασανάκης), Βασιλάκης, Μερκουλίδης (30′ Παπαδάκης), Τρουλινός, Βλαχάκης, Ξημεράκης (64′ Σφυριδάκης), Γωνιανάκης (75′ Ανδρεανίδης), Ντίσα, Ντάγια, Καλαϊτζάκης (46′ Γκιουλμιχάλης).

Αδελφοποιήθηκαν ΕΠΣ Ηρακλείου και ΕΠΣ Κυκλάδων

Μετά το παιχνίδι η ΕΠΣ Κυκλάδων παράθεσε δείπνο στην Κρητική αποστολή και στη διοίκηση της Ηρακλειώτικης Ένωσης και παράλληλα έγινε η εκδήλωση της αδελφοποίησης των ΕΠΣ Κυκλάδων και Ηρακλείου, παρουσία τοπικών Αρχών και εκπροσώπων του ποδοσφαίρου της Σαντορίνης.

τζωρτζογλου Νίκος

Από την ΕΠΣΗ παρόντες ήταν ο πρόεδρος της Νίκος Τζώρτζογλου, ο αναπληρωτής πρόεδρος Γιώργος – Πλούταρχος Κουτεντάκης, ο πρόεδρος Μικτών Ομάδων Βαγγέλης Πετούσης και ο αναπληρωτής πρόεδρος της Επιτροπής Βαγγέλης Παπαγγελής.

Οι εκπρόσωποι της ΕΠΣ Ηρακλείου πρόσφεραν αναμνηστικά δώρα στους παράγοντες της ΕΠΣ Κυκλάδων

.ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Ολυμπιακός - Προμηθέας 106- 69: Στους τελικούς της Basket League οι ''ερυθρόλευκοι''

ΟΦΗ: Προτάθηκε και εξετάζεται για την άμυνα ο Ντρέσεβιτς